fbpx

Підприємці Івано-Франківська обговорили шляхи усунення корупційних ризиків у рішенні міськради

Суспільство 19:08, 27.07, 2015

Представники бізнес-спільноти Івано-Франківська виявили низку корупційних ризиків у рішенні міської ради щодо розміщення тимчасових споруд й обговорили цю проблему.

До дискусії активно долучилися бізнесмени, зокрема представники Ради підприємців, місцеві чиновники, до компетенції яких належать питання тимчасових споруд. Захід відбувся в рамках реалізації регіонального компоненту Проекту USAID "Впевнений бізнес – заможна громада".

Експерти Молодіжного громадського центру "Еталон" –регіонального партнера Проекту USAID – провели громадську антикорупційну експертизу рішення міської ради "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську".

Зі слів експерта МГЦ "Еталон" Миколи Булавинця, в ході аналізу цього регуляторного акту експерти виявили невідповідність окремих положень Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Івано-Франківську законодавству України.

"По-перше, укладення договорів на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд суперечить чинному законодавству. І, наприклад, прокуратура може визнати такі договори недійсними, – зазначив Булавинець.  Також потребує спрощення сама процедура поновлення строку оренди".

Порядок, затверджений рішенням міської ради, передбачає, що за загаданими вище договорами виконавчий комітет міської ради зобов’язується передати у тимчасове користування окремі конструктивні елементи благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасової споруди, а підприємець зобов’язаний сплатити в повному обсязі, частинами або єдиним платежем кошти за тимчасове користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності. Таким чином, відбувається підміна передбаченого земельним законодавством права оренди землі, зазначив експерт, додавши, що це питання викликало жваву дискусію присутніх.

Як пояснили представники виконкому міської ради, такий шлях наповнення міського бюджету є узгодженою із підприємницькою спільнотою міста позицією, оскільки укладення договорів оренди землі за законом відбувається за результатами земельних аукціонів. Для тимчасових споруд, які були розміщені в місті на момент набрання чинності Порядку №244, були оформлені або договори оренди землі, або договори сервітутного користування. Внаслідок того, що міська рада не поновила договори оренди землі під тимчасовими спорудами, а за поданням прокуратури скасувала рішення про укладення договорів сервітутного користування, утворився правовий колапс. Отже, місцева влада знайшла джерело наповнення міського бюджету від плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності.

Натомість, за законом, використання землі в Україні є платним, а укладення договорів на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності не є законною підставою для розміщення тимчасових споруд, вважають експерти МГЦ "Еталон".

За результатами зустрічі напрацювання експертів були запропоновані для подальшого розгляду з метою приведення чинного регулюючого документу у відповідність до вимог законодавства та усунення корупціогенних чинників.

Довідка:

Проект USAID "Впевнений бізнес – заможна громада" сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: