Проблеми, які почалися з початком ремонтних робіт по вулиці Набережній, обговорили на виїзній нараді за участю міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса, структурних підрозділів МВК та облдержадміністрації.
Виявилося, що на дорогу, передбачену проектом, не вистачає місця. Місцеві підприємці, які забудували територію вздовж проїжджої частини, вийшли за межі "червоних ліній" і зайняли площі, передбачені проектом під тротуари.
Читайте також: Ремонт Набережної у Франківську – це маніпуляція виборцями, – ЧЕСНО
"Сьогодні можна з впевненістю говорити, що відбулося самозахоплення землі… Тому що коридор "червоних ліній" передбачав 35 метрів від осі дороги", – сказав міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.
Обабіч основної дороги проектом передбачено виїзд, з якого б транспорт цих підприємств в одному місці виїжджав на Набережну. Однак підприємці вимагають облаштування індивідуальних виїздів на дорогу.
"Земельники, архітектура та інспекція Держархбудконтролю повинні вивчити ситуацію і з’ясувати, хто вийшов за межі червоних ліній та вчинив "самозахват", – сказав Анушкевичус. – А тим підприємцям, які хочуть індивідуального виїзду, рекомендуємо звертатися в обласне ДАІ, тому що обласне ДАІ займається безпекою руху".
Окрім підприємців, невдоволення роботою дорожників висловили члени садового товариства "За мир", яке розташоване поруч з Набережною. Люди кілька місяців пишуть скарги про те, що хтось зливає отруйні стоки у річечку Млинівка, яка протікає територією товариства. Цей потічок впадає в трубу, прокладену під дорожнім полотном. Тепер в цю трубу також врізають ливневу каналізацію.
Люди розповідають, що річечка постійно розливається, і побоюються, що з врізанням каналізації у трубу, яка відводить річку, їх може і зовсім затопити.
"Нас і так підтоплює постійно, а вони врізаються в ту саму трубу, то що з нами буде?" – обурюються люди.
Як розповів член садового товариства Володимир Дармограй, у нього загинули качки після того, як двічі скупалися у потічку. Вода у потоці неприродного синюватого кольору, віддає неприємним запахом. Цей запах, кажуть люди, посилюється вночі та на вихідних.
"Ми зверталися у всі структури – прокуратуру, до екологів, водників, у водоканал. Тобто абсолютно у всі структури, які існують у місті, – і нам не дали жодної відповіді", – каже голова правління садового товариства Богдан Іванишин.
На нараді міський голова обіцяв протягом трьох днів з’ясувати причину забруднення.
"Є питання по Млинівці, яка тече через мікрорайон "Бам" і садовий кооператив "За мир". Ця Млинівка вбрана у колектор і потім впадає у Бистрицю. І тут є два питання: з одного боку, треба її проінвентаризувати, чим вона забита, і визначити об’єм робіт, якою технікою можна це все почистити. Є підозра, що хтось десь у Млинівку скидає не те, що треба", – сказав Анушкевичус.
Якщо міський голова не дотримає слова, члени садового товариства обіцяють перекрити дорогу чи взагалі засипати гравієм дощову каналізацію.
Членами товариства "За мир" є 925 осіб.
Читайте також: ОПОРА: Обіцянки Шевченка відремонтувати Набережну "віддають" адмінресурсом
Наразі на ремонт вулиці Набережної вже виділено 13 млн гривень, з яких 3 млн. гривень дав міський бюджет, та 10 – обласний. Окрім того, міська влада обіцяє додати ще 7, а обласна – 20 млн гривень. Кошти освоює компанія "ПБС", яка наближена до кандидата в народні депутати Олександра Шевченка.