fbpx

Після санації ВАТ "Оріана" зможе переробляти розсоли Домбровського кар'єру

Суспільство 17:34, 09.06, 2016

Господарський суд Івано-Франківської області затвердив план санації ВАТ "Оріана".

Про це повідомив керуючий санацією ВАТ "Оріана" Володимир Юрків.

"Це один із найбільших позитивних кроків для громади міста і підприємства", – сказав Вікнам Володимир Юрків.

Нагадаємо, що процедура банкрутства на ВАТ "Оріана" триває 14 років. Але оскільки на підприємстві не могли запустити план санації, то майно "Оріани" упродовж цих років піддавалося знищенню та розкраданню. Натомість підприємство не могло використати ще наявний ресурс та розпочати процес "оздоровлення". Процес гальмувався, зокрема через те, що основний кредитор ВАТ "Оріана" – фіскальна служба (представник — Калуська ОДПІ) не погоджувався на затвердження плану санації.

Швидше за все, каже Володимир Юрків, фіскальна служба подаватиме апеляційну скаргу. Однак ухвала Господарського суду набуває законної сили з моменту проголошення. Тож на ВАТ "Оріана" планують у короткий термін втілити ряд необхідних першочергових заходів, які вирішуватимуть економічні й екологічні проблеми Калуша.

Це дві основні позиції: розробити спільні із міською радою та громадою заходи щодо створення проекту індустріального парку у Калуші; розробити заходи щодо стабілізації екологічної ситуації у Калуші. Зокрема, в екологічному аспекті йдеться про залучення інвестора для переробки розсолів Домбровського кар’єру та хвостосховища, що не тільки запустить нове виробництво, але й зменшить навантаження на екологію міста.

Як повідомляли "Вікна", італійська компанія WOMM взяла кредит в італійському банку під 0,2% річних на 120 млн. євро, а калуська компанія ТзОВ "Калуська соляна компанія" отримала ліцензію на переробку небезпечних відходів. Проте фірми не можуть отримати дозвіл на переробку розсолів Домбровського кар’єру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: