fbpx

Подружжя художників з Коломиї презентували колекцію етноодягу в Музеї мистецтв Прикарпаття

Культура 14:07, 20.06, 2014

Подружжя художників з Коломиї Оксана Литвин та Ярослав Сахро презентували колекції етноодягу в Музеї мистецтв Прикарпаття. Експозиція «Дороги, що переплелися» налічує 12 авторських моделей жіночого та чоловічого вбрання, ще майже стільки ж представлено на фотобанерах.

Про це "КУРСу" повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА. 

«Виставкова діяльність потребує підкріплення, а ми, Богу дякувати, маємо чергу в замовленнях. Не встигаємо все виставити, зібрати і показати. Тому зберігаємо фотографії найбільш симпатичних нам моделей. Фотознімки дуже великі, вони органічно вписуються у такі експозиції», – розповідає Оксана Литвин.

Вона зізнається: до виготовлення етнічного одягу з овечої шерсті подружжя прийшло майже 17 років тому. Ще п’ять років експериментували. Митці шукали свою технологію обробки вовняної нитки, яку застосовують у ліжникарстві, аби тканий одяг був легким та м’яким. Ручне ткацтво, охайність шиття, натуральні кольори та барвники – це пріоритети, якими керується подружжя Литвин-Сахро. Кожна модель для них – період творчості та пошуку, кожна отримує назву та, як результат, неперевершений успіх.

Висока естетика та український колорит вбрання Литвин-Сахро зробили феномен в українському мистецтві. Їх моделям аплодували у Франції, Японії, США, Росії та Польщі. Самі художники розповідають: їхній одяг замовляють українські політики, дружини послів та актори. Втім, носити моделі Литвин-Сахро можуть не всі.

«Аби носити наш одяг, потрібно бути міцною, жінкою-горішком. Бо не кожна може витримати посилену увагу, прискіпливі погляди, які адресуються нашим моделям. Думаю, треба бути у серці справжньою українкою і тоді з гідністю можна носити наш одяг», – зазначила Оксана Литвин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: