fbpx

Поліція охорони Івано-Франківської області орендує автомобіль в родича поліцейського

Суспільство 14:08, 22.02, 2018

Управління поліції охорони в Івано-Франківській області вирішило витратити 192 тис. гривень на оренду трьох автомобілів у 2018 році. Що цікаво, всі три автомобілі – старенькі ВАЗи. За кожен автомобіль Управління поліції охорони виплачує щомісяця по 6000 гривень їхнім власникам.

Всі три договори оренди оформлені у нотаріуса і викладені на сайті публічних закупівель ProZorro, йдеться у блозі "Антикорупціної платформи" на Dozorro.

– ВАЗ 2121, 1982 року випуску (договір з Токар Оксаною Богданівною)

– ВАЗ 2121, 1989 року випуску (договір з Паркулабом Григорієм Михайловичем)

– ВАЗ 2121, 1993 року випуску (договір з Кур’ятою Віктором Леонідовичем)

Заглянувши на популярний сайт продажу автомобілів, можна побачити, що такі тридцятирічні ВАЗи коштують порівняно недорого. Ціни стартують від 800-900 доларів для авто на ходу. Найбільше оголошень зустрічається з вартістю автомобіля 1500-3000 доларів. Тобто замість того, щоб орендувати машини у приватних осіб і щомісяця сплачувати 18 000 гривень, Управління поліції охорони могло б придбати за ці кошти три такі автомобілі.

Поліція охорони Івано-Франківської області орендує автомобіль в родича поліцейського 1

Щодо людей, які здають управлінню в оренду свої автомобілі, інформації вкрай обмаль. За винятком Паркулаба Григорія Михайловича, який надав в оренду свій ВАЗ 2121 1989 року випуску за 72 тис. грн.

В договорі про оренду вказано, що Паркулаб Григорій зареєстрований в с. Ямниця Тисменицького району. Через його обліковий номер платника податків можна вирахувати дату народження – 20.07.1950 р. 

Григорій Паркулаб, за даними неофіційного сайту бази мешканців Україин nomer.org, був прописаний в одній квартирі разом з місцевими чиновниками – Паркулабом Андрієм Григоровичем та Паркулабом Ігорем Григоровичем.

Поліція охорони Івано-Франківської області орендує автомобіль в родича поліцейського 3

Паркулаб Андрій Григорович у 2017 році працював старшим уповноваженим відділу організації викриття економічних злочинів в Головному управлінні Державної фіскальної служби Івано-Франківської області. На Андрія Паркулаба в декларації не записано жодне майно. Натомість Паркулаб Григорій Михайлович вказаний власником земельної ділянки, будинку, гаража та інших споруд ділянки в тому ж с. Ямниця. 

В сусідньому селі Угринів проживає Паркулаб Ігор Григорович, який працює начальником Калуського міжрайонного відділення УПО в Івано-Франківській області. І неодноразово представляв замовника (Управлінні поліції охорони в Івано-Франківській області) в закупівлях.

Поліція охорони Івано-Франківської області орендує автомобіль в родича поліцейського 5

Ігор Паркулаб (праворуч). Фото НПУ Поліція охорони

В Управлінні поліції охорони підтвердили, що установа уклала три договори оренди автомобілів ВАЗ 2121 минулого року, автомобілями вони користуються. Оскільки частина об’єктів охорони розташована у гірській місцевості, відповідно, є вимога використовувати саме такі автомобілі. Витрати за обслуговування та догляд за технічною справністю автомобіля лежать повністю на орендодавцях. 

На запитання, чи не було б доцільніше закупити схожі автомобілі через систему публічних закупівель ProZorro замість платити за щомісячну оренду, Ярослав, відповідальний за технічну частину в Управлінні (на жаль, відмовився назвати своє прізвище), сказав, що в Управлінні не знали про таку можливість, але якщо це можливо – вони тільки "за".

Та наразі в поліції охорони користуються автомобілями за непрозорою процедурою. Прямий зв’язок між представником замовника (Паркулаб Ігор) та одним з власників автомобілів (Паркулаб Григорій) вказує на типову схему дерибану коштів між "своїми". 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: