fbpx

Поліція радить, як не стати жертвою кишенькових злодіїв

Суспільство 15:59, 10.12, 2015

До правоохоронців побільшало звернень від ошуканих громадян, яких обікрали злодії, в основному, у громадському транспорті, на ринках, тобто у місцях скупчення людей. Зрозуміло, що таке порушення важко задокументувати, оскільки потерпілі не відразу помічають крадіжку.

Що потрібно знати громадянам, аби остерегтися злодіїв?

Варто пам’ятати кілька простих правил:

1. Найголовніше правило – не показувати оточуючим наявність великої суми грошей у гаманці, особливо у громадському транспорті.

2. Не кладіть гаманець або телефон в задню кишеню брюк або зовнішню кишеню куртки та у внутрішню бокову кишеню сумки.

3. Сумки та рюкзаки в людних місцях тримайте трохи спереду (на очах) та притискайте до себе у транспорті.

4. Якщо у вас при собі значна сума коштів, не тримайте її в одному місці, а розподіліть по декількох місцях рівними частинами.

5. Звичайно, дуже складно зрозуміти з першого погляду, хто перед вами – злодій чи добропорядний громадянин. Але намагайтесь не знаходитись поруч з підозрілими особами. Як правило, кишеньковими злодіями найчастіше виявляються молоді люди, які одягнені непримітно, щоб загубитися в натовпі. У громадському транспорті вони можуть вас заговорити, ви переключаєте увагу на співрозмовника, а в цей час його напарник встигає понишпорити у сумці чи кишенях. Якщо ви помітили двох підозрілих молодих людей, які стоять до вас дуже близько, краще відійти в сторону. Створення тисняви у громадському транспорті, якогось незрозумілого ажіотажу – це їх метод роботи, особливо у години "пік" зранку чи ввечері.

6. Підозру повинні викликати люди, що заходять в автобус з курткою, перекинутою через руку, – кишенькові злодії зазвичай використовують її як ширму при вчиненні крадіжки.

7. У транспорті найчастіше витягають гаманці під час посадки пасажирів, коли на підштовхування ніхто не звертає увагу, тому в такі моменти будьте особливо уважні.

8. Не залишайте речі без нагляду, не тримайте гаманці, гроші та документи в зовнішніх кишенях, сумках, пакетах, легкодоступних для злодіїв, або позаду.

9. Будьте зосереджені! Завжди і повсякчас перевіряйте наявність грошей. Не відволікайтеся на другорядне – пильнуйте своє майно!

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам не втратити цінні речі та кошти! Дотримуйтеся їх повсякчас, адже попереджений – означає озброєний!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: