fbpx

Поліція розслідує обставини смерті 25-річної прикарпатки, яка хворіла на кір

Суспільство 17:35, 22.02, 2018

Кримінальне провадження розпочате після скарги родичів померлої Ірини Остап'юк, які звинувачують медиків у неналежному виконанні професійних обов'язків.

Слідчі Головного управління Нацполіції в області отримали дозвіл на тимчасовий доступ (з можливістю вилучення) до всіх медичних документів Ірини Остап’юк, які зберігаються в Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні, та протоколу патологоанатомічного дослідження померлої, що зберігається в Івано-Франківській ОКЛ.

Як повідомляв КУРС, в Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні померла 25-річна Ірина Остап'юк з Надвірнянщини. Офіційна версія – смерть настала через ускладнення від кору. Версію підтвердили в МОЗ.

Родичі померлої вважають, що причиною її смерті є лікарська помилка і халатність.

9 лютого до ГУ НП в Івано-Франківській області звернувся чоловік Ірини із заявою про неналежне виконання лікарями інфекційного відділення Надвірнянської ЦРЛ професійних обовязків, в результаті яких 3 лютого 2018  року померла його дружина Ірина Остап’юк.

Досудовим розслідуванням встановлено, що померла 29 січня звернулась за медичною допомогою у медичний пункт у с. Лісна Тарновиця, звідки з діагнозом "підозра на кір" була направлена в інфекційне відділення Надвірнянської ЦРЛ, де перебувала на стаціонарному лікуванні до 1 лютого. Того ж дня Ірину Остап’юк з інфекційного відділення Надвірнянської ЦРЛ госпіталізували у відділення інтенсивної терапії Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні, де 3 лютого жінка померла.

Згідно з лікарським свідоцтвом про смерть, причиною став кір, ускладнений пневмонією, і гострий кардит.

У клопотанні, яке надійшло суду, зазначено, що 12 лютого для встановлення причини смерті Ірини Остап’юк у кримінальному провадженні призначено комісійну судово-медичну експертизу.

Для проведення експертизи експертам обласного бюро судово-медичної експертизи необхідно надати всі наявні медичні документи на Ірину Остап’юк в оригіналах.

Тому слідчі просили суд надати доступ до відомостей, які містяться в протоколі патологоанатомічного дослідження, та медичних документах з 1 по 3 лютого, які містяться в ОКЛ та обласній інфекційній лікарні.

Суддя Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк задовольнив клопотання слідчого. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: