fbpx

Пологи від 8 до 17 тисяч доларів: українки народжують в США заради громадянства дітей

Суспільство 11:42, 19.11, 2017

Сотні українок їдуть в США, щоб отримати при пологах якісний догляд, а малюку – інше майбутнє.

Інвестицією в майбутнє батьки уважають "тур на пологи" до США, пише Новое время. 

Трирічна Агафія Бутешова – на американський манер Agatha – отримала громадянство США, бо народилася в Майамі, куди її батьки-кияни приїхали на півроку саме заради цього. За тамтешніми законами діти, що з'явилися на світ на американській землі, автоматично стають громадянами цієї країни, а значить, мають право на державну допомогу, гранти та стипендії, медичну допомогу та безвізовий в'їзд в більш ніж 150 країн світу.

Після досягнення 21 року вони можуть також ініціювати процес "возз'єднання з сім'єю", тобто, оселившись в США, покликати туди найближчих родичів.

Пологи від 8 до 17 тисяч доларів: українки народжують в США заради громадянства дітей 1

"Це свого роду інвестиція в майбутнє", – впевнена Наталія Гривкова, мати Агафії. Вона не приховує, що їй подобається перспектива зустріти старість в Майамі.

Приблизно так міркують сотні українців, які щорічно відправляються в США в "бебі-тур". Принаймні ті з них, що не обмежені в коштах: мінімальна вартість пологів в США – $8 тис. З урахуванням перельоту, оренди житла та машини, організації харчування, дозвілля та непередбачених витрат гаманець кожної породіллі полегшується мінімум на $17 тис.

Цінник на комерційні пологи в Маямі удвічі нижче, ніж в Чикаго, Лос-Анджелесі або Нью-Йорку. До того ж Майамі – одне з найбільш географічно близьких міст до Європи, переліт сюди коротший.

54-річна Оксана Сігіневич майже 15 років тому емігрувала в США з Білорусі, вигравши в лотерею Green Card. Кілька років вона працювала в компанії Miami-Mama, яка займалася пологовим туризмом, але незабаром сама почала надавати посередницькі послуги як приватна особа.

Тепер Сігіневич зустрічає майбутніх мам в аеропорту, допомагає їм зняти житло, вибрати госпіталь, лікаря і навіть присутня на пологах.

"Я як квочка для своїх дівчаток", – говорить про себе Сігіневич. За свої послуги вона бере $25 за годину. В цілому за час роботи з клієнтом в середньому набігає $5 тис. Агентства за той же обсяг послуг просять в 1,5-2 рази більше.

Щороку у Сігіневич 12-15 клієнтів. Шість з десяти приїжджають з Росії, по двоє – з Казахстану і України, розкриває вона свою статистику. Причому якщо раніше з України приїжджали тільки киянки, то тепер їдуть навіть з маленьких містечок.

Ще один спосіб заощадити на пологах в США – народжувати не в клініці, а в так званих пологових центрах, де практикують тільки природні пологи: без медикаментів, лікарів, анестезій і операцій. Якщо все пройшло благополучно, маму з немовлям відпускають додому вже через дві години після пологів, а якщо з'являються ускладнення, то екстрено відправляють до лікарні.

І якщо вартість таких пологів не перевищує $5 тис., левову частку витрат складають супутні витрати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: