fbpx

Полонез, панеспан і мазурка: відбувся яскравий Мальтійський бал для людей на візках. ФОТО

Культура 19:28, 26.10, 2018

Вчора у ресторані "Палац Ярослав" у Тисмениці відбувся VI Мальтійський Приятельський бал для людей з обмеженими фізичними можливостями. Організувала свято "Мальтійська Служба Допомоги".

Дійство урочисто відкрили майже півсотні пар під мелодію традиційного полонезу, яку виконував муніципальний естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом художнього керівника Валерія Чикириса.

Елегантні дами у вишуканих вечірніх сукнях, кавалери у костюмах при краватці чи метелику вальсували залою, надихаючи всіх своїми плавними балансе та щирими посмішками. Особливістю цього балу є те, що учасники – молоді хлопці та дівчата на інвалідних візках. Саме їхні особливі, ніжні, справжні танці приковували увагу глядачів. Адже найперше танцюють вони душею.

Вкотре підтримував атмосферу балу талановитий ведучий Олександр Куровський, без якого волонтери та "Романтики" (осередок при Мальтійській Службі Допомоги для людей на інвалідних візках) уже не можуть уявити цього заходу.

Полонез, панеспан і мазурка: відбувся яскравий Мальтійський бал для людей на візках. ФОТО 1

Організатори підготували захопливу програму: танець волонтерів та "Романтиків", класичні та сучасні інтерпретації бальної програми (вальс, мазурка, падеспан, віденський вальс), різноманітні майстер-класи та танцювальні ігри. Цікаві танцювальні номери підготували запрошені гості – колектив "Надійка".

Цього року бал став також кульмінацією проекту юних волонтерів організації – "Рівні права – рівні можливості", що був підтриманий ґрантом від "Теплого Міста". Метою проекту є забезпечення доступності закладів та громадських просторів Івано-Франківська для людей на інвалідних візках. 20 жовтня волонтерами організації, а також учасниками осередку "Романтики" було проведено рекомендаційний «дружній аудит» до близько 30 закладів центральної частини Франківська на доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями. Аудит відбувався на основі анкети, укладеної Ярославом Грибальським, координатором програми "Безбар’єрна Україна" Національної Асамблеї інвалідів України.

Згідно з проведеним аудитом лауреати почесної відзнаки "Доступно для людей з інвалідністю" були нагороджені під час дійства.

Нагороди отримали:

1. Аптека №9 "Іва-Фарм" (вул. Васіліянок, 3)
2. Громадський ресторан "Urban Space 100" (вул. Грушевського, 19).
3. Магазин "Блонда" (вул. Василіянок, 5).
4. Аптека "Подорожник" (вул. Незалежності, 89)
5. Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка (вул. Незалежності, 42).
6. Аптека «А+" (вул. Незалежності, 95).
7. Магазин "Lifecell" (вул. Шашкевича, 9)
8. Best Burger &Pizza (Січових Стрільців, 13)
9. Delikacia ("стометрівка")
10. Книгарня "Є" (вул. Мазепи, 3).
11. "Аптека оптових цін" (вул. Мазепи, 1)
12. Profiterole (вул. Мазепи, 2).

Саме ці місця будуть позначені як інклюзивні у спеціальному додатку, яким користуються люди з обмеженими фізичними можливостями, а також на міжнародній мапі, розміщеній на сайті wheelmap.org

Полонез, панеспан і мазурка: відбувся яскравий Мальтійський бал для людей на візках. ФОТО 3

Кульмінацією вечора стало обрання короля та королеви балу – Онуфрика Володимира та Жекало Оксани, а також герцога та герцогині – Ігоря Сисака та Оксани Кузнєцової.

Полонез, панеспан і мазурка: відбувся яскравий Мальтійський бал для людей на візках. ФОТО 5

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: