fbpx

Польща не пустить Україну з Бандерою до Європи

Суспільство 17:26, 04.07, 2017

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський стверджує, що його країна накладе вето на потенційний вступ України до Європейського Союзу у випадку, якщо не будуть вирішені історичні питання та питання прав меншин.

Про це Вітольд Ващиковський заявив в інтерв’ю польському виданню wPolityce.

"Наше послання дуже чітке: з Бандерою до Європи не увійдете. Ми говоримо про це і голосно, і тихо. Ми не повторюватимемо помилок 90-х років, коли були певні проблеми у відносинах з Німеччиною і Литвою. Я маю на увазі статус польської меншини в цих країнах. Вже маючи такий досвід, ми будемо твердо вимагати від України, щоб всі справи були залагоджені до того, як Київ стоятиме біля воріт Європи з проханням про членство", – сказав він.

Голова польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що у випадку невирішення питань може виникнути ситуація на кшталт тієї, що існує у Греції та Македонії. Через незгоду Греції з назвою Македонії остання не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС.

За його словами, наразі готується візит польського президента Анджея Дуди до Києва, а минулого року в Варшаві був президент Петро Порошенко і низка українських міністрів, і робота щодо вирішення спільних проблем триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: