fbpx

Польща змінює правила працевлаштування іноземців

Суспільство 10:07, 23.11, 2017

Декларацію про намір працевлаштувати іноземця замінять платними дозволами на сезонні роботи.

З січня наступного року в Польщі вступають в силу нові правила працевлаштування іноземців. Про це повідомила Мажанна Скочок, директор повітового управління праці в місті Груєць (Мазовецьке воєводство), пише Zahid.net з посиланням на "Польське радіо".

За її словами, декларацію про намір працевлаштувати іноземця, яка видається роботодавцю безкоштовно, буде замінено платними дозволами на сезонні роботи, зокрема, рільництво, садівництво, туристичну та гастрономічної галузі.

"Ці дозволи на сезонну роботу будуть двох видів: два етапи надання дозволів будуть стосуватися іноземців, які перебувають за межами Польщі, а один етап  іноземців, які вже перебувають у Польщі та мають дозвіл на легальне перебування на іншій підставі, ніж сезонні роботи", – сказала вона.

Якщо іноземці перебувають за межами Польщі, роботодавець буде складати заяву про надання дозволу на сезонні роботи. На підставі цього документу іноземець зможе відкрити візу в Польщу. Іноземці, що мають біометричні паспорти, зможуть в'їхати з таким дозволом до Польщі без віз. Роботодавець зобов'язаний зареєструвати іноземного працівника в управлінні праці.

До речі, українці стали лідерами за кількістю отриманих дозволів на проживання в країнах ЄС у 2016 році. Такі дані Євростату за 2016 рік. Минулого року українці отримали 588 927 дозволів. На другому місці громадяни Сирії – 348 тисяч і на третьому США – 250 тисяч.

Як повідомляв КУРС, цього року Польща видала українцям майже мільйон робочих віз. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: