fbpx

Польський викладач поскаржився на Прикарпатський національний університет в СБУ та своє міністерство

Суспільство 12:45, 25.05, 2015

Лектор польської мови, старший викладач кафедри слов’янських мов Миколай Берловський працює в Прикарпатському національному університеті з 2013 року.

За його словами, в останній рік у нього суттєво зіпсувалися відносини з завідувачем кафедри професором Миколою Лесюком. І тепер його хочуть безпідставно звільнити, пише Галка.
Причиною конфлікту, каже Берловський, є неодноразові втручання Лесюка в оцінювання знань його студентів. Зафкафедри, згадує іноземний фахівець, чомусь вирішував, хто поїде на стажування в Польщу, яке організував Берловський – відправляв туди далеко не найуспішніших спудеїв. Також поляк заявив, що кожного року відчував проблеми зі своїм оформленням в ПНУ  хоча цим би мав опікуватися міжнародний відділ вузу. І якщо в попередні роки Лесюк визнавав проблеми університету, то цьогоріч заявив, що Берловський мусить сам їздити до Києва і погоджувати своє місце роботи.
В підсумку польського фахівця невчасно попередили про непродовження контракту на наступний рік.
Берловський обурений  адже не встиг знайти інше місце роботи. До того ж, має на руках підписи 80 студентів, які не хочуть, аби він залишав університет.
Тож викладач звернувся в прокуратуру, СБУ та Міністерство науки та вищої освіти Республіки Польща з проханням захистити свої права.
Попередньо відомо, що ці установи визнають правоту Берловського, адже якихось порушень у його роботі не зафіксовано. За словами поляка, його міністерство вже нібито попередило Прикарпатський національний університет, що не скерують в Івано-Франківськ нового викладача.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: