п'ятниця, 22 лютого

Поляки відкриють свій музей у Галичі

На римо-католицькій парафії у Галичі кс. Яцек Валігура реалізував проект створення з основ музею, присвяченого видатній постаті блаженного Якуба Стрепи.
Завдяки фінансовій підтримці Сенату Республіки Польща, при співучасті Фундації "Допомога полякам на Сході”, повстало вже друге місце в архідієцезії, після архідієцезійного музею у Львові, де виставляються цінні історичні предмети, пише сайт Галич.
В рамках проекту були підготовлені бібліографічні матеріали на тему святих та священиків Львівської Архідієцезії, Перемишльської та дієцезії Ясси, які пережили важкі часи радянської влади. Завдяки підтримці з Польщі придбано рекламні матеріали, обладнання у вигляді меблів, спеціального освітлення виставки та мультимедійний проектор.
Музей будуть прикрашати репродукції 18 картин святого. У виставкових залах також буде місце для антикварних предметів із сусідніх храмів, наприклад, парафіяльні книги. Вони є цінною матеріальною спадщиною, але через їх стан вони більше не можуть бути використані віруючими. Отже, було прийнято рішення про передачу їх музею в Галичі.

Можливо, цей проект буде служити натхненням, і подібні буде створено в інших місцевостях. У багатьох містах, на східних рубежах, у польських громадах збереглися пам’ятні речі, які варто зробити доступними для широкої аудиторії.

 
 
КОМЕНТУВАТИ