fbpx

Поляки відзняли короткий фільм про гуцульську коляду

Культура 13:46, 29.01, 2015

Впродовж новорічно-різдвяних свят Верховинщину відвідало декілька тисяч гостей з різних регіонів України та зарубіжжя. Молода пара з Варшави, окрім повноцінного відпочинку, відзняла короткий фільм про гуцульську коляду.

"Він був знятий у цьому році. Здебільшого ми знімали його 7 січня у Криворівні в місцевій церкві та в садибі "Під скалою", що на присілку Березово. Деякі кадри сфільмовані 8 січня з полонини, яка веде на Писаний Камінь. Знімав я та моя дівчина. Ми – поляки, яким по 26 років. Вона – журналістка на радіо, я – студент, навчаюся на аспірантурі в Інституті філософії Варшавського університету.

Ми приїхали з друзями на Різдво до Криворівні і подумали, що можемо якраз зробити і фільм про коляду. Я люблю монтувати фільми, але останнім часом не мав матеріалів. Проте, перебуваючи у вас, дістав їх достатньо багато",  розповів поляк Філіп, пише КУРС із посиланням на сайт м. Верховина.

"Чому вибрав гуцульську коляду? Я знав, що вона є, бачив фільми на YouTube і мріяв побачити це на власні очі. Цьогоріч нарешті вдалося",  продовжив Філіп.

За словами поляка, він захотів потрапити на Гуцульщину після того, як у 2010 році прочитав "Солодку Дарусю" Марії Матіос.

"Це для мене одне з найважливіших місць на карті. Це частина мого життя. Я завжди буду до вас приїжджати, тому що за кожним разом відкриваю тут щось нове: нові відчуття, нові емоції…

Цей фільм, який ми відзняли, – це спроба показати іншим людям в Польщі, які колоритні є гуцульські звичаї, які гарні карпатські краєвиди… Мабуть, хтось через мене відкриє для себе країну Гуцулів",  розповів Філіп.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: