fbpx

Помер прикарпатський композитор Іван Фіцалович

Суспільство 22:24, 02.04, 2018

Сьогодні, 2 квітня, близько 8 години ранку на 94-му році життя помер віолончеліст, композитор та педагог Іван Фіцалович.

Про смерть повідомила донька композитора Наталія Фіцалович на своїй сторінці у Фейсбуці. 

"Сьогодні вранці біля 8 год. мого тата не стало. Хай з Богом спочиває", – написала Наталя Фіцалович.

Іван Юліанович Фіцалович народився 18 лютого 1924 р. в с. Швейків Монастириського району Тернопільської області в родині греко-католицького священика. Закінчив Станіславське (нині Івано-Франківське) музичне училище по класу віолончель (1951 р.).

1951–1961 рр. – керівник струнного квартету в Станіславській (Івано-Франківській) філармонії,

1961–1963 р.р. – завідувач музичною частиною обласного муздрамтеатру.

З 1951 р. – педагог за сумісництвом в Станіславській ДМШ №1, а з 1968 р. – на постійній роботі.

Лабораторія його творчості тих років – це створення камерного оркестру при ДМШ та хор "Лебедина вірність" обрядового салону. В цих колективах створено багато інструментальних та вокально-хорових творів.

Понад 50 років І. Ю. Фіцалович працював викладачем Івано-Франківської ДМШ №1, де, окрім камерного оркестру, створив струнний квінтет викладачів та учнівський квартет.

Працюючи у філармонії, створив чотиричастинний твір для струнного квартету на гуцульські мотиви, коломийкова частина якого і сьогодні звучить у виконанні київського квартету ім. М. Лисенка.

Написані твори: до вистави "Селяни" за В. Реймонтом, "Катерина" за Т. Шевченком, "Камінна душа" за Хоткевичем, а також сюїти "Карпати" і "Танцювальна" для камерного оркестру, концерти для скрипки, віолончелі, фортепіано, романси, солоспіви, ансамблі, дуети, тріо, різножанрові хорові твори, а також духовні твори на канонічні тексти св. Літургії. Створив близько 100 обробок народних пісень. Кантати "Помолимось за Україну (сл. В. Вихруща), вокальний цикл для дітей "Ангеле Божий" та ін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: