fbpx

Понад півсотні бюджетних закладів на Прикарпатті можуть залишитись без тепла

Суспільство 14:48, 22.09, 2017

На Прикарпатті 52 заклади медицини, освіти, культури та інші до цього часу не провели конкурсні торги на закупівлю природного газу. Через це вони можуть залишитися без тепла в опалювальний сезон, адже не мають юридичних підстав для своєчасного отримання газу.

У разі відсутності номінацій газорозподільна компанія ПАТ "Івано-Франківськгаз" не має права розподіляти газ жодній установі, інформує прес-служба ПАТ "Івано-Франківськгаз".

Чинне законодавство передбачає, що всі організації, які фінансуються з державного та місцевого бюджетів, повинні проводити закупівлю товарів та послуг вартістю понад 200 тис. грн лише через тендер. Участь у таких заходах зазвичай потребує щонайменше місяця, в той час як до опалювального сезону залишилось менше місяця.  

Лише в результаті тендеру бюджетна установа зможе укласти договір з постачальником газу, підписати угоду та оформити ліміти (номінації) газу. У разі відсутності номінацій газорозподільна компанія ПАТ "Івано-Франківськгаз" не має права розподіляти газ жодній установі, незалежно від її соціального спрямування. В іншому випадку це буде порушенням Кодексу газорозподільних систем і Правил постачання природного газу.  

"ПАТ "Івано-Франківськгаз" щомісяця звітує перед  "Укртрансгазом" про обсяги розподіленого споживачам газу. У випадку, якщо оператор газотранспортної системи фіксує використання споживачем газу  без підтвердженої номінації, то до газорозподільного підприємства застосовуються штрафні санкції. А відібраний газ вважається несанкціонованим,  пояснює комерційний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик.  Тож піти на такий крок , порушуючи чинне законодавство, наша компанія не може".

Наразі керівництво "Івано-Франківськгазу" уже звернулося до обласної державної адміністрації з проханням допомогти вирішити це питання бюджетним установам.

Нагадаємо, затягування закладами освіти, медицини та культури з проведенням тендеру на закупівлі газу відбувається уже не вперше. Минулого року була аналогічна ситуація. У 2016 році 143 бюджетних установ уклали договори з газотрейдером після початку опалювального сезону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: