fbpx

Porto Franko створить атмосферу моря у рамках візуальної програми

Стиль життя 19:34, 09.05, 2017

Цього року на "Porto Franko" буде мистецький обмін естетиками та світоглядами – співставлення робіт закордонних та українських митців. Роботи понад тридцяти художників з Росії, Німеччини, Голландії, Японії, Білорусі, України, Румунії будуть представлені у візуальній програмі фестивалю "Porto Franko".

Нещодавно куратор візуальної програми Анатолій Звіжинський повернувся з Дрездена, де велися перемовини з німецькими і голландськими художниками.

Крім того, зараз ведуться переговори з українськими художниками, які мешкають за кордоном. Відомий фотограф та художник Сергій Братков, який працює в Москві, вперше представить свою фотовиставку в Україні у рамках фестивалю Porto Franko. У 1997 р. Сергій Братков був учасником міжнародного бієнале "Імпреза", з якої і розпочинається історія сучасного мистецтва Івано-Франківська. Це було втілення амбітної мрії  виставка міжнародного рівня, де брали участь близько сорока країн. Завдяки цій виставці сформувалось коло творчих людей, яке мало назву "Станіславський феномен".

"Завдяки мистецтву, яке створює культурне середовище навколо себе, художники привернули увагу до нашого міста",  відзначив Анатолій Звіжинський.

У візуальній частині "Porto Franko" глядачам пощастить побачити й роботи талановитого фотохудожника родом з Харкова Бориса Михайлова, який представлятиме свої роботи на Венеційській бієнале (одна з провідних виставок сучасного мистецтва). 

"Своє місце митці знайшли за кордоном, а не в Україні, тому буде цікаво побачити їх світогляд",  підкреслив Звіжинський.

У рамках фестивалю Івано-Франківськ перетвориться у портове місто, купи припливатимуть мистецькі кораблі з цілого світу. У планах куратора візуальної програми  перетворити  палац Потоцьких, а саме хірургічний корпус військового госпіталю, на корабель з трюмами та кімнатами, де будуть розташовуватись різні мистецькі артефакти.

"Хочу створити атмосферу того, чого в місті немає,  принести нам трошки моря",  заявив куратор програми.

Роботи Бориса Михайлова принесуть вітер з Венеції, яка лежить на березі моря.

Організатори фестивалю планують перетворити місто у морський порт, де відбуваються торговельні обміни. Це буде мистецьких обмін естетиками та світоглядами  співставлення робіт закордонних та українських митців.

"Така інтерпретація буде актуальна  і цікава не лише для жителів нашого міста, але й гостей з інших міст, які приїдуть послухати музику і літературу, подивитись фільми, зокрема Анатолій Звіжинський.

Нагадаємо, фестиваль "Porto Franko" відбудеться в Івано-Франківську з 14 по 18 червня. Щодня планується близько 20 заходів.

Головна музична сцена фестивалю буде на Вічевому майдані протягом 16-18 червня. А з 14 червня різножанрові музиканти гратимуть у різних локаціях по місту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: