fbpx

Портрет туриста: у Франківську розповіли, хто і навіщо відвідує місто й область

Економіка 11:36, 25.02, 2019

88% туристів, які приїжджають на Прикарпаття, – з України. Зазвичай залишаються на 3-4 дні та витрачають в середньому 1200 гривень на добу.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА презентували результати соціологічного дослідження, присвяченого моніторинговому вивченню сфери туризму Івано-Франківської області у 2018 році.

За словами заступниці голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки, завдяки ремонту доріг в області збільшився потік туристів: у 2017 Прикарпаття відвідали 1,6 млн туристів, у 2018  2,2 млн.

Одним із завдань дослідження було з’ясувати соціально-демографічний профіль туриста. Тобто якої статі, віку, професії турист приїжджає на Івано-Франківщину. Де зупиняється, де харчується та як проводить час.

За словами директорки Навчально-наукового центру соціологічних досліджень ПНУ Ольги Максимович, опитали 1200 відвідувачів Івано-Франківської області.

Географія: 88% туристів і екскурсантів  громадяни України. Найбільше гостей приїхали з Києва  22,5%, Львівської області  10,2%, Дніпропетровської  6,4%. Частка іноземців становить 10%. Найбільше туристів з Польщі, США, Литви, Канади, Молдови. 55% гостей  туристи, 45%  екскурсанти.

Соціальний портрет відвідувачів: 49% молодь віком від 18 до 35 років. 55% подорожували парою, з них 63%  одружені.

Портрет туриста: у Франківську розповіли, хто і навіщо відвідує місто й область 1

Переважно на території області туристи відпочивали 3-4 дні. Середньодобові витрати відвідувача 1260 грн. Українці витрачали в середньому за добу 1200 грн, іноземці  2200 грн.

52% гостей обирали для поселення готелі, 26% садиби.

Для харчування 53% обирали ресторацію, 30%  домашню кухню у садибах.

Найпоширенішими видами дозвілля респонденти назвали екскурсії (56%), відвідування розважальних закладів (53%) і активний відпочинок (45%).

“Ключовий турист приїжджає влітку. Це стало несподіванкою”, – зазначила Ольга Максимович.

81% гостей отримали позитивні враження від відпочинку, а 79% рекомендують Івано-Франківську область як туристичну дестинацію.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: