субота, 23 лютого

Повінь на Прикарпатті пошкодила 8 автомобільних мостів, зруйнувала 5 автодоріг

Внаслідок сильного дощу впродовж 28-29 червня в районах Івано-Франківської області сталися підтоплення житлових та адміністративних будинків, присадибних ділянок, сільськогосподарських угідь. Вода завдала істотних збитків дорожній інфраструктурі.
Фото - Oleg Semenyuk Фото - Oleg Semenyuk

КУРС писав про наслідки негоди на Прикарпатті: пошкоджено 14 км доріг, підтоплені присадибні ділянки та понад 200 житлових будинків. ФОТО

Станом на 30 червня на Івано-Франківщині були підтоплені 190 житлових, адміністративних та виробничих будинків, 1324 присадибні ділянки, розмито на річках – 9 ділянок берега, 5 берегоукріплень у Богородчанському та Снятинському районах, одну дамбу – в селі Жураки Богородчанського району.

Повінь пошкодила 8 автомобільних мостів: Богородчанський район, село Луквиця; Верховинський район, село Пробійнівка; Снятинський район, села Підвисоке, Белелуя та село Потічок (4 мости) та 1 пішохідний міст у Жураках. На ранок 1 липня проїзд пошкодженими мостами забезпечений.

Зруйновано 5 автомобільних доріг: Богородчанський район, село Глибівка та село Манява; Городенківський район, село Чернелиця; Снятинський район, село Стецева. Загалом пошкоджено – 25 ділянок автодоріг у Богородчанському та Городенківському районах. 

За оперативною інформацією, повідомляють в управлінні з питань цивільного захисту ОДА, станом на 06.00 01.07.2018 р. спостерігалися наступні підтоплення:

- Калуш, мікрорайон Підгірки; 

- смт. Богородчани, вул. Шевченка;

- Рожнятівський район, село Сваричів;

- Яремчанська міськрада, село Микуличин – готель Гердан;

 - Долинський район, територія НГВУ "Долинанафтогаз";

- Калуський район, територія ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ".

До проведення робіт з відкачування води залучено 11 одиниць техніки та 48 чол. особового складу підрозділів управління ДСНС в області. 

З метою координації дій з ліквідації наслідків негоди в УДСНС в області працює оперативна група.

На територіях підтоплених населених пунктів працюють комісії органів місцевого самоврядування з уточнення розмірів завданих збитків.  

Рятувальники попереджають, що вихід води на заплаву річок продовжиться ще сьогодні, 1 липня. Інформація актуальна на ріках Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська, Чечва, Ворона, Лужанка, а також на ріці Дністер.

На ріці Ворона у місті Тисмениця можливий підйом рівня води на 0,3-1,0 м над рівнем на 08.00 30 червня. Можливий вихід води на заплаву, не виключене досягнення відмітки початкового затоплення прирічкових будівель.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ