fbpx

Пояснили, чому ялинка з Прикарпаття в такому поганому стані доїхала до Києва

Суспільство 14:18, 11.12, 2017

Найпопулярнішою темою для обговорення в соцмережах стала головна ялинка країни, яку встановили на Софійській площі. Через такий зовнішній стан новорічне дерево назвали символом корупції і нехлюйства.

З’ясувалося, що головну новорічну ялинку везли до Києва з пригодами цілих п’ять днів, пише видання "Українці сьогодні". При транспортуванні пошкодили дерево настільки, що не впізнали після установки.

"Піду вип’ю заспокійливе", "Так спотворити "карпатську красуню" могли тільки комунальники", "Не та нині Йолка" – писали користувачі.

Оскільки навколо новорічної красуні виник такий рeзoнaнс, стали цікаві справжні причини такого жaхливoго перетворення.

Директор КП "Івано-Франківськоблагроліс" Олег Олійник підтвердив, що ялинка їхня.

"Її можна впізнати по верхівці. Знали б ми, що її на таке перетворять, взагалі не відправляли б. Ми так старалися, щоб її не зіпсувати. Добу на морозі 12 осіб працювали. Акуратно краном зрізали, поклали її на трейлер, який, м’яко кажучи, був не зовсім вдалим: його довжина – 28 метрів, а ялинки – 30 м. Компанія-перевізник хотіла на цьому транспортуванні зробити собі рекламу, а в результаті отримала антирекламу".

Олег Олійник стверджує, що проблеми з ялинкою виникли ще й через те, що компанія вибрала неправильний маршрут для транспортування.

"Вони поїхали через Стрий, а треба було через Галич, де менше мостів", – констатував директор.

А також у Києві було прийнято рішення, що везти ялинку КрАЗом краще, аніж Volvo, який більш підходить.

"А взагалі правильніше було перевозити її по повітрю на вертольоті. Витрати були б менші", – вважає Олійник.

Ігор Добруцький, який є організатором новорічних свят, розповідає, що пригоди ялинки почалися ще в Карпатах, де був снігопад, через який машина потрапила в aвaрiю. А перед столицею машина не змогла без втрат проїхати під мостом, висота якого – 6,5 метра, а ялиці – 8 м.

"Під Івано-Франківськом авто потрапило в aвaрiю, його зачепила фура, яка стесала на ялинці 18 головних гілок і близько 70 дрібних. А всього на дереві 360 гілок. Але три сторони дуже хороші. На знімку, який обговорюють, гілки ще сплющені, оскільки їх зв’язують перед транспортуванням. Але ми це виправимо. Після закріплення конструкції по довжині стовбура ми розмістимо залізні кріплення для гілок і причепимо їх. Ще декілька днів – і ви її не впізнаєте", – стверджує Добруцький.

Крім того, він запевняє: пригоди ялинки нічого не коштували платникам податків – з бюджету на неї коштів не виділяли.

"Ми як організатори заплатили за дерево 21 тис. грн, а транспортування було здійснено за рахунок перевізника", – вказав він.

Нагадаємо, головну ялинку країни зрубали в Росільнянському лісництві Богородчанського району. Техніку для перевезення забезпечувало підприємство "АВТОКРАЗ" з міста Кременчук. Але по дорозі до лісництва через несприятливу погоду автомобіль застряг, через що довелося викликати дорожню службу. По дорозі ялинка ледь не обірвала електролінії.

Як писав КУРС, кияни збирали підписи, щоб на Прикарпатті не рубали столітню ялинку задля святкування Нового року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті за 900 доларів зрубали головну ялинку Молдови: доки довезли – дерево облізло.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: