fbpx

Позначки біля дверей франківців ставлять інтернет-провайдери, а не квартирні злодії, – поліція

Суспільство 18:18, 16.08, 2016

На Прикарпатті число квартирних крадіжок в області зросло майже вдвічі у порівнянні з таким же періодом минулого року. Їх зареєстровано понад 400.

Про це розповів в. о. начальника управління кримінальної поліції ГУНП в Івано-Франківській області Ігор Візнюк. Він зазначив, що поліція докладає неабиякі зусилля до розкриття цього виду злочинів, проте значна їх кількість залишається ще не розкритими.

"Найчастіше злочини вчиняють у світлу пору доби, від 10 до 12 години, тобто в робочий час, – розповідає Ігор Візнюк.  Спосіб вчинення квартирних крадіжок різний, але найчастіше злодії добирають ключі до замків і таким чином заходять у помешкання. Такий спосіб більше притаманний крадіжкам з квартир, тобто у багатоповерхівках, а у приватному секторі найчастіше до будинків злодії потрапляють шляхом відважування металопластикових віконних, а подекуди дверних рам. Також злочинці користуються і вільним доступом. Люди заходять у квартиру, забувають замкнути двері за собою, при цьому залишають у коридорі цінні речі, а зловмисники їх викрадають. Що стосується так званих позначок, які залишають злодії "+" чи "–", то ця інформація у жодному випадку оперативниками не підтверджується. Більше того, з’ясовано, що ці позначки проставляють інтернет-провайдери, які своєрідним способом відмічають квартири з наявним там інтернет-зв’язком чи без такого. А громадяни уже домислили і перекрутили цю інформацію, як нібито якісь умовні позначки злодіїв. Хочу запевнити та заспокоїти людей, що злочинці намагаються слідів за собою не залишати, зокрема таких очевидних, це якийсь штучний ажіотаж".

Зазначимо, два тижні тому про такі позначки застерігала патрульна поліція, зазначаючи, що такі мітки ставлять саме квартирні злодії.

Також полковник поліції пояснив, що на ріст квартирних крадіжок впливає економічна ситуація у країні, соціальна та ще одна складова – це міграція злочинців. Щоб убезпечитися від квартирних злодіїв, правоохоронець порадив звертатися до поліції, як тільки люди виявили підозрілих і невідомих їх оточенню осіб, щоб можна було випередити злочини, а не розшукувати злодіїв після того, як пройшло немало часу, як виявили крадіжку. Окрім того, Ігор Візнюк зазначив, що немає таких замків, які б не відчинили злодії, тому радить людям професійну державну охорону помешкань, адже вартові приїжджають на спрацювання сигналізації за лічені хвилини. Це найнадійніший спосіб, а ще досить допомагають правоохоронцям у розкритті крадіжок встановлені камери відеонагляду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: