fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Позиції Гасимова видаються вразливими, – Володимир Чорноус про позов стосовно ділянки біля міського озера у Франківську

Позиції Гасимова видаються вразливими, – Володимир Чорноус про позов стосовно ділянки біля міського озера у Франківську

Суспільство 23:14, 29.04, 2015

Сьогодні за участю депутатів та активістів громадської ініціативи "Вільне озеро" відбулося попереднє судове засідання за адмінпозовом забудовника Ріяфета Гасимова до міського голови Франківська Віктора Анушкевичуса.

 

Орендар земельної ділянки, на якій веде будівництво, підприємець, депутат міськради Ріяфет Гасимов, позивається до міського голови Віктора Анушкевичуса, щоби продовжити володіння землею – укласти додаткову угоду до Договору оренди ділянки. 

Сьогодні відбулося попереднє слухання, на якому в якості третьої сторони до адмінпозову суд долучив франківського активіста Сергія Чирву та Івано-Франківську міську раду. На прохання представника позивача в суді зробили переву до 12 травня.

"Суддя може зупинити провадження у справі, оскільки наразі міською прокуратурою відкрито два кримінальні провадження, пов’язані з цією ділянкою",  вважає депутат міськради, юрист за фахом Володимир Чорноус, що був присутній на слуханні.

Володимир Чорноус описав КУРСу "підводні камені" справи, які будуть визначати подальший алгоритм дій сторін у суді.

За його словами, одним з аргументів Гасимова про  продовження договору оренди є те, що він всі роки вчасно сплачував орендну плату. Але ми знаємо, відзначив Володимир Чорноус, що зараз триває досудове слідство у справі посадовців управління земельних відносин, які визначили Гасимову втричі меншу суму орендної плати.

"Якщо слідство визначить, що він мав платити втричі більше, то в нього виникає заборгованість за період з 2008 року – приблизно 80 тисяч на рік", – уточнив юрист.

Ще одне кримінальне провадження стосується нецільового використання земельної ділянки  земля отримана з однією метою, а використана з іншою. Прокуратура міста Івано-Франківська розслідує той факт, що всупереч містобудівним умовам на ділянці, наданій в оренду під будівництво спортивно-розважального комплексу, споруджується багатоповерховий будинок, схожий на багатоквартирний житловий.

"Якщо судово-будівельна експертиза встановить, що є відхилення від проекту, будемо мати справу з нецільовим використанням земельної ділянки. Будуть підстави не продовжувати договір оренди, бо порушено умови використання землі",  пояснив Володимир Чорноус.

"Позиція Гасимова ґрунтується також на тому, що в місячний термін від 6 березня, відколи вийшов термін оренди земельної ділянки, і до 5 квітня міська рада не скористалась правом подати заперечення проти подовження договору оренди землі. Але ми це право використали",  каже юрист. 

Відтак, повідомив Володимир Чорноус, позиції Гасимова видаються йому вразливими. 

Депутати Івано-Франківської міськради під тиском громадськості проголосували за те, щоби не продовжувати договір оренди земельної ділянки забудовнику Гасимову. Міський голова надіслав лист, у якому повідомив йому про це, ще 31 березня.

Раніше КУРС писав, що на громадському обговоренні проблеми забудови ділянки біля міського озера у Франківську депутат міської ради Володимир Чорноус повідомив про махінації, які дозволили орендарю земельної ділянки 1,8 га та забудовнику знищити зелені насадження та водойму на місці майбутньої забудови.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: