fbpx

Праці та життєва позиція Євгена Коновальця актуальні і сьогодні, – Віктор Шевченко

Політика 08:09, 16.06, 2016

До 125-тріччя з дня народження Євгена Коновальця кімната-музей поповнилась новим експонатом.

Депутат обласної ради і меценат Віктор Шевченко передав її керівникам портрет великого провідника ОУН. Картина виконана у багряних тонах, а її автором є відомий франківський художник Роман Бончук, інформує Фіртка.

Праці та життєва позиція Євгена Коновальця актуальні і сьогодні, – Віктор Шевченко 1Віктор Шевченко, передаючи картину, наголосив: "В ці дні ми відзначаємо 125-ліття першого голови ОУН, ідеолога націоналізму та організатора військових формувань українського опору Євгена Коновальця… Його боявся сам Сталін. Євген Коновалець був підло вбитий агентом КГБ в 1938 році. Коновалець був високооосвіченю людиною, прекрасним оргагізатором. Саме він чи не першим сказав, що без сильної і незалежної України порядок та будь-які союзи в Європі є неможливими. На жаль, не всі в Європі це розуміють сьогодні… Але розуміння підступності ворога вже є в Україні, днями керівники держави заговорили про те, що ми повинні вміти швидко розгорнути партизанський рух в тилу ворога. І тут досвід та історія Євгена Коновальця є дуже важливими. Саме сьогодні, в день його 125-ліття я вирішив подарувати Центрові патріотичного виховання Степана Бандери картину-портрет Євгена Коновальця авторства нашого франківського художника, мого колеги Романа Бончука".

Так само на важливості постаті Євгена Коновальця наголошує і голова ОУН Віталій Цапович.

"Важко оцінити для України, для становлення незалежної нашої держави справи Євгена Коновальця. Оця безкорисливість, безстрашність, безкомпромісність, вміння об'єднувати, консолідувати були неймовірними. Той політикум – це є той феномен Євгена Коновальця, якого страшно боялася Москва",  говорить В. Цапович.

Праці та життєва позиція Євгена Коновальця актуальні і сьогодні, – Віктор Шевченко 3

ОУНівці завітали до музею також не з порожніми руками. Презентували музею вишитий рушник. Його створила вже покійна Тетяна Сливінська  дружина легендарного ветерана визвольних змагань Іллі Сливінського. А ще сюди передали збірки її поезії.

Найбільше як ветерани, так і активісти прагнуть, аби прах Євгена Коновальця, який був убитий в Роттердамі у 1938-му році від руки НКВДиста, був похований саме в Україні, зараз якраз працюють над цим.

Праці та життєва позиція Євгена Коновальця актуальні і сьогодні, – Віктор Шевченко 5

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: