fbpx

"Правий сектор" звинуватив прикарпатського письменника Юрія Андруховича в антиукраїнській позиції

Суспільство 09:50, 04.01, 2015

Партія "Правий сектор" звинуватила письменника Юрія Андруховича в антиукраїнській позиції і наполягає, що відмова від національної ідеї призвела до засилля у владі олігархів, до анексії Криму і до війни з Росією на Донбасі.

Про це повідомила прес-служба партії.

"Цей не обділений талантом чоловік… став одним із пропагандистів політичних ідей постмодерного неоцинізму та творцем так званої порнографічної, "генітальної" літератури", – відзначають у "Правому секторі".

Обурення “Правого сектору” викликали “акції”, які відбулися “у грудні 2014 р. у кількох містах Західної України” і “на котрі в умовах мирного часу можна було б не звертати увагу”.

Про які саме “акції” йдеться, у заяві не сказано, проте протягом грудня Андрухович презентував нову книгу “Тут похований фантомас”, яка складається із авторських колонок письменника, з якими Андрухович раз на тиждень виступає на сайті "ТСН".

У “Правому секторі” вважають, що “заяви пана Андруховича можуть мати руйнівні наслідки”.

“Для нас особливо тривожними та незрозумілими є наступні ідеї автора: безапеляційне утвердження космополітизму із одночасним запереченням ідеї та чину діячів національно-визвольного руху, передусім Степана Бандери, як начебто “мертвих героїв”, на популяризацію яких треба ввести “мораторій”; огидне паплюження українських письменників-класиків (наприклад, характеристика Тараса Шевченка як “пияка і шланга”, Григорія Сковороди як “педераста”, Івана Франка “як атеїста кінченого” та ін.); пропагування у своїх творах та активна публіцистична підтримка різних форм статевих збочень (від еротоманії до гомосексуалізму); уперте, ще з 2010 року закликання до відокремлення від України Криму та Донбасу як начебто “частин російської нації”.

Також провід партії порадив “всім українським інтелігентам відповідальніше ставитися до своїх слів та вчинків”.

Зауважимо, ще у квітні 2014 року в ефірі каналу ICTV Юрій Андрухович розкритикував позицію “Правого сектору” стосовно вступу України в ЄС та НАТО.

Нагадаємо, що у грудні Юрій Андрухович отримав премію імені Анни Арендт "за політичну думку". Вручення премії відбулось 5 грудня в німецькому місті Бремені. Відзнакою нагороджують осіб, які "у своїй діяльності відкрито та мужньо, незважаючи на небезпеки, обстоюють свою політичну думку".

Заяву "Правого сектору" критично зустріли в соціальних мережах. Серед найпоширеніших коментарів – "ПС всьо"… 

"Прочитав сьогоднішню заяву "Правого сектору" проти Андруховича і наче розглянув застиглу блискавку з минулого в Музеї Атеїзму: текст ніби писав Суслов, вивернутий навиворіт",  зазначив відомий франківський блогер Ростислав Шпук. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: