fbpx

Представник "ВОЛІ" Якимчук очолив екологічну комісію Івано-Франківської облради

Політика 17:17, 17.12, 2015

Депутат Івано-Франківської обласної ради від політичної партії "ВОЛЯ" Михайло Якимчук став головою постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування.

Про це повідомила прес-служба партії "ВОЛЯ".

Якимчук назвав 11 основних кроків, які він планує здійснити на посаді голови комісії:

1. Змінити стратегію поводження з відходами та розробити концепцію з утилізації та вивозу сміття індивідуально для кожного району.

"Потрібно надавати пріоритет не захороненню, не спалюванню відходів, а сортуванню та використанню ресурсноцінних компонентів. Також потрібно переробляти ту частину, яку економічно переробляти більш вигідно", – заявив Якимчук.

2. Запровадити систему розгляду звітів виконаних робіт.

"Перед виділенням грошей ніхто не проводить аналіз витрачених коштів за попередні роки та не з’ясовують, чи було досягнуто екологічного ефекту. Я вважаю, що обов’язково перед наступним виділенням коштів необхідно вивчати звіти про попереднє фінансування ремонтних робіт",  підкреслив представник "ВОЛІ".

3. Здійснити перехід на дворічний термін планування витрат Екологічного Фонду.

4. Організувати захист підземних водоносних горизонтів в сільській місцевості та консервацію забруднених земель.

5. Організувати обов’язкову участь журналістів та громадськості в обговоренні, вирішенні питань охорони довкілля.

6. Надавати пріоритет заходам, які дають екологічний ефект. 

"Якщо ми введемо в експлуатацію очисні споруди, нам доведеться витрачати менше коштів для очищення води, яка береться на питне водопостачання. Також необхідно розпочати будівництво у тих населених пунктах, де немає робочих очисних споруд, від Заросляка до Делятина",  заявив Якимчук.

7. Запровадити спільні перевірки підприємств.

"Щорічні перевірки підприємств, які завдають шкоду природному довкіллю, вкрай необхідні",  вважає новообраний голова комісії.

8. Запровадити прозорий механізм виділення коштів з Фондів навколишнього природного середовища (ФНПС). 

"Розподіл коштів з державного екологічного фонду відбувається невідомим чином. Ми вважаємо, що потрібно об’єднати всю інформацію щодо використання коштів з державного екологічного фонду, з районних екологічних фондів і обласного екологічного фонду. Тоді ми зможемо спільно фінансувати ці об’єкти",  зауважив депутат. 

9. Запровадити проведення тендерних процедур щодо вибору типу обладнання для очищення стічних вод, переробки і сортування відходів, проектування. 

10. Сприяти природному відновленню Карпатських лісів.

"Ще зовсім нещодавно ми вирубували дерева 80-річного віку, а тепер  50-річного. Вся стратегія – це природне відновлення. Необхідно дати час для росту нових дерев, адже зовсім скоро не буде що і вирубувати", – обурився Якимчук.

11. Відновлювати екологічний стан прибережних смуг малих річок.

"У нашій області налічується 9 малих річок, де потрібно звернути увагу на стан прибережних смуг. Зовсім недавно будівельні компанії, ігноруючи всі нормативні бази, будували в прибережних смугах будинки, де немає каналізаційних мереж: неочищені стоки попадають безпосередньо в ріку. Потрібно звернути увагу і на те, що самі мешканці викидають сміття в прибережних смугах",  підкреслив голова екологічної комісії.

Нагадаємо, до фракції "ВОЛІ" в Івано-Франківській обласній раді входять сім депутатів: Марія Рудик, Олег Атаманюк, Михайло Якимчук, Ольга Федишина, Андрій Марійчин, Галина Макота й Ольга Галабала, яку депутати обрали заступником голови обласної ради.

Секретарем депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова депутати обрали Марію Рудик, а секретарем комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики – Олега Атаманюка. Також у цій комісії працюватиме Андрій Марійчин.

Галина Макота працюватиме у комісії з питань бюджету, фінансів та податків, а Ольга Федишина увійшла до складу комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 
 
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: