fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • Презентацію сучасної української книжкової продукції прикарпатських видавництв та авторів хочуть зробити традиційною

Презентацію сучасної української книжкової продукції прикарпатських видавництв та авторів хочуть зробити традиційною

Культура 19:22, 14.11, 2014

На минулих вихідних з нагоди Дня української писемності та мови й у рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка в Івано-Франківську відбулася презентація сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів.

Участь у ній взяли прикарпатські автори, видавництва та колекціонери, а заходи презентації викликали чималий інтерес громадськості та гостей міста, повідомляє КУРС з посиланням на Івано-Франківську ОДА.
 

Про свої враження розповіла учасниця акції молода письменниця Софія Рудік: "Виставка вдала, адже проходила у форматі "живого спілкування" автора та читача. Тепла домашня атмосфера, багато друзів та знайомих і ніякого балагану. Все в міру та зі смаком. Класична музика доповнювала слова, а слова у свою чергу – музику".

Авторка наголосила, що хотілося, аби більшість людей йшли за книгою цілеспрямовано, свідомо і не тільки під час такого роду заходів.

Про важливість проведення подібних акцій говорить і письменниця Ольга Деркачова:

"Актуальність проведення цього заходу безсумнівна, адже в тих умовах, у яких ми зараз перебуваємо, мало хто пам'ятає про українську книгу, про українське книговидання. Та й дні проведення знакові  відзначення Дня писемності. А коли, як не у цей день, говорити про мову та книжки?! Та й не тільки говорити. Адже всі охочі мали можливість купити книги та поспілкуватися з місцевими письменниками. Особливими були місце та атмосфера свята: мистецький бастіон, класична музика, гарно продумані та різноманітні літературно-мистецькі заходи. Як на мене, це чи не перша розумна та адекватна співпраця влади області та письменників, книговидавців та книгарень, що налаштовує на оптимізм і сподівання на те, що мистецько-літературне життя міста та області стане багатим на ще один, сподіватимемося, традиційний фестиваль. Цього разу не продуктово-речовий, а книжковий".

Організатор презентації директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко розповідає, що, хоч і вдалося не все, чого хотілося, але результатами акції задоволений.

"Усі ми знаємо, в якому стані перебуває сьогодні видавництво української книги – завалені російською, часто низькопробною продукцією, полиці книжкових магазинів не сприяють розвитку національної галузі книговидання. Розуміючи, що Росія веде війну проти України не лише у військовій, але й у інформаційній площині, хотілося бодай частково засвідчити протилежне, зробити своєрідну промоцію сучасної української книжкової продукції. Так і з'явилась ідея проведення презентації місцевих видавництв та авторів, – зауважив управлінець. – Вважаю, нам вдалося досягти непоганого результату – жителі міста змогли ознайомитися з творами місцевих письменників та поетів, поспілкуватися з ними, а видавництва і самі автори – отримали можливість презентувати власну продукцію, засвідчити її актуальність й при цьому дещо заробити на продажах. Окремо хочеться зауважити, що навіть ті видавці, які спочатку мали певні побоювання щодо потенційної успішності презентації, за підсумками двох днів її проведення залишились абсолютно задоволеними результатами. Тож є значні сподівання, що захід стане традиційним, а коло його учасників постійно збільшуватиметься",  наголосив Ігор Дебенко.

Організатори презентації висловлюють вдячність за сприяння в організації заходу управлінню культури, національностей та релігій, департаменту освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, інституту культури і мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, фортечній галереї "Бастіон". 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: