fbpx

Президент гальмує створення Антикорупційного суду, щоб мати вплив на НАБУ, – Дерев'янко

Політика 10:42, 15.08, 2017

Президент України Петро Порошенко не зацікавлений у створенні в Україні Антикорупційного суду, тому що хоче мати контроль над Національним антикорупційним бюро (НАБУ) через судову гілку влади.

Про це заявив народний депутат від "ВОЛІ"-"РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі" Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Президент не зацікавлений в тому, щоб Антикорупційний суд з’явився якнайшвидше. Тому відбувається затягування часу, відбуваються закиди, що Верховний Суд вже майже сформований, давайте створимо цю палату (антикорупційну палату при ВСУ – ред.)",  заявив депутат.

Він вважає, що Президентові дуже важливо мати контроль над тими справами, які розслідує НАБУ, через судову гілку влади.
"На початку цього року треба було приймати цей закон. Але влада не зацікавлена. Коли НАБУ сьогодні близько підбирається до оточення Президента, оточення Яценюка і нього самого – це для них страшна справа. Суд – це останній бастіон, щоб приборкати НАБУ",  переконаний Дерев’янко.

Він підкреслив, що РУХ НОВИХ СИЛ виступає категорично за створення Антикорупційного суду.

"Це передбачено Конституцією. Закон про Антикорупційний суд, який зараз зареєстрований, передбачає максимально вдосконалену процедуру формування нової інституції",  підкреслив парламентар.

На його думку, ця процедура має забезпечити максимальну незалежність суддів Антикорупційного суду. Натомість, за словами нардепа, сьогодні влада пропонує створити антикорупційну палату при Верховному Суді.

"Сьогодні близько 150 кандидатів от-от стануть суддями Верховного Суду. Із них 80%  це судді, які раніше були в апеляційних судах, або у вищих спеціалізованих судах. Це судді, які потрапляли на ці посади при Януковичу, Портнову, Ківалову, вони що, туди безкоштовно потрапляли? Вам кожен адвокат і суддя скаже  ні. 80% з них платили за свої посади – зараз вони знову будуть кандидатами і практично вже суддями Верховного Суду",  обурився Дерев’янко.

Він додав, що 30% цих суддів, а це близько 50 суддів, не можуть пояснити ні свого майна, ні своїх статків, ні своїх активів.

"Рада доброчесності абсолютно чітко сказала, що ці судді не можуть бути суддями ВСУ. Натомість проігнорували думку громадської Ради доброчесності, і ці судді мають зараз всі шанси стати суддями",  заявив Дерев’янко.

Нагадаємо, Голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) з проханням провести експертну оцінку двох законопроектів про створення в Україні спеціального Антикорупційного суду.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: