fbpx

Професія – рятівник: КУРС провів один день з прикарпатськими рятувальниками. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 14:56, 15.10, 2015

Щоденний ризик для життя, спорядження вагою 20 кілограмів і зарплата - 2200 гривень Так живуть рятувальники Івано-Франківська. Журналіст КУРСу провів день у пожежно-рятувальній частині №1 і випробував роботу рятувальника.

"Бути рятувальником – це покликання допомагати людям",  абсолютно без пафосу каже начальник першої державної пожежно-рятувальної частини Івано-Франківська, капітан служби цивільного захисту Роман Микитин.

Кожної доби на чергування заступає новий караул пожежників. Вони приходять у частину о 8 годині ранку і змінюються теж о 8 ранку наступного дня. Працюють добу через три. Розповідають, що впродовж чергування виїжджають на виклик до трьох разів, а влітку чи зимою, у період підвищеної пожежної небезпеки, в рази частіше.

Між викликами рятувальники не сидять без діла  вивчають пожежну безпеку та цивільний кодекс, проводять тренування чи виходять на зустрічі з людьми, проводять профілактику пожежної безпеки серед населення.

Тренування дуже важливі для рятувальників, під час надзвичайних ситуацій потрібно бути готовим до будь-якого розвитку подій.

У кожного свої завдання і спеціалізація: водій, пожежник, диспетчер. Під час пожежі завжди назовні залишається один з тих, хто координує роботу та вираховує, на скільки часу вистачить кисню в балонах.

Серед найчастіших викликів  пожежі, допомога у відкриванні вхідних дверей. Бувають і курйози: знімають котів з дерев і ловлять змій у багатоповерхівках.

Які вони, будні франківських рятувальників? Дивіться у відео КУРСу.

У відео частково використані матеріали з архіву прес-служби ДСНС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: