fbpx

Професор Зубов: Російське вторгнення – це великий успіх України

Політика 18:09, 28.08, 2014

Професор Московського державного інституту міжнародних відносин (МГИМО) Андрій Зубов вважає, що Путін не зумів впоратися з Україною більш м'якими методами і був вимушений ввести в сусідню країну регулярну армію.

Україні вдалося настільки ефективно протистояти Володимиру Путіну, що президенту РФ залишилося тільки ввести війська. Це можна вважати успіхом України, заявив у коментарі виданню "Гордон" доктор історичних наук, професор Андрій Зубов, який здобув у Росії відомість завдяки своїй антивоєнній позиції.  

"Російське вторгнення – це, в певному плані, великий успіх України. Це означає, що Путін не зумів впоратися з Україною більш м'якими методами. Йому не хотілося накликати нові європейські санкції, і тому він думав спершу обійтися підтримкою сепаратистів, потім відправкою для них важкого озброєння. З цього нічого не вийшло – Україні вдалося не тільки опиратися, але й перемагати", – вважає Зубов. 

"Коли стало зрозуміло, що попередніми методами перемоги не досягнути, а поразка разом з капітуляцією Іловайська, оточенням та ізоляцією Луганська і Донецька дуже близька, Путін вирішив відсторонити від влади тих людей у самопроголошених республіках, які ще мали, нехай і дурацькі, але ідеали. Він прибрав своїх ставлеників, які могли з ним суперничати за популярністю, на зразок Гіркіна (Стрелкова), і тепер останнє, що йому залишилося, – це ввести регулярні війська, а потім підтримати їх з повітря бомбардуваннями", – зазначив професор. 

Андрій Зубов вважає, що воєнна агресія Путіна свідчить про те, що його можливості вичерпані. 

"Елітні російські дивізії введені в Укрїну, але їм чинять опір, і вони не йдуть як по воску. З ними, нехай і відступаючи, але воюють. Це говорить про те, що воєнні можливості Путіна вичерпані. В той же час, нехай і повільно, росте невдоволення людей в самій Росії – загибеллю хлопців, потраплянням у полон і зростанням цін. Все це доводить ситуацію до межі", – вважає Зубов. 

На думку професора, західні лідери знову спробують вмовити президента Росії не починати війну. 

"Сьогодні в Анкарі, очевидно, відбудуться якісь неформальні перемовини західних лідерів з Путіним, і якщо він не піде на поступки, то завтра-післязавтра ми довідаємся про новий виток підтримки України", – каже Зубов. 

"А от Порошенко цілком добре зробив, що скасував свій візит в Туреччину. Говорити з Путіним йому вже нема про що. І те рукостискання у Мінську, певно, було останнім", – додав Зубов.

Нагадаємо, 28 серпня Президент України Петро Порошенко у зв'язку з різким загостренням ситуації на Донбасі скасував візит до Туреччини і заявив про екстрене скликання засідання РНБОУ. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: