fbpx

При оформленні ДТП поліцейських зобов'яжуть визначати, чи не спричинені вони якістю доріг

Суспільство 08:20, 09.02, 2016

Верховна Рада хоче ввести патрульним поліцейським вивчення українських стандартів якості доріг.

Вивчати новий предмет патрульним поліцейським доведеться, якщо Верховна Рада прийме законопроект №3130, спрямований на звільнення водіїв від відповідальності у разі, якщо правопорушення було вчинено вимушено, через незадовільний стан доріг, вулиць і залізничних переїздів, пише autocentre.ua

Зокрема правоохоронцям потрібно буде вивчити зміст численних державних стандартів, що пред’являють вимоги не тільки до якості дорожнього покриття, дорожніх знаків, розмітки і світлофорів, але і до інших технічних засобів, формує структуру сучасних доріг, вулиць і залізничних переїздів.

Так вважає відомий правозахисник і автор книги "100 аргументів проти штрафів ДАІ" Володимир Караваєв.

"У цьому документі чітко позначена норма, яка вимагає від поліцейських обов’язкового внесення до адмінпротоколу всього переліку недоліків і невідповідності стандартам, виявлених на дорозі в місці вчинення правопорушення", – заявив правозахисник.

Вищезазначеним проектом закону його автори пропонують задекларувати норму, що стягувати з водіїв штрафи при автофіксації порушень ПДР можна тільки у випадку, якщо дорога, вулиця, залізничний переїзд повністю відповідають чинним державним стандартам України.

Законопроект №3130 вже підготовлений до розгляду у Верховній Раді. Нагадаємо, що закон про "листи щастя" був прийнятий 16 січня 2014 р., а 28 числа був скасований. Однак через пару днів проект повернули до парламенту.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: