fbpx

Прихватизація по-свободівськи: майно громади збираються роздати наближеним до влади фірмам

Політика 15:44, 15.02, 2018

Сьогодні на сесії міської ради франківські депутати розлянуть проект рішення про внесення доповнень до програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська в 2015-2017 роках. Проте за такою складною назвою приховано дуже важливе.

Справа у тому, що якщо депутати підтримають це рішення, експерти, яких винайматимуть покупці міського майна, робитимуть його оцінку. Тобто ставитимуть свою ціну, яка зазвичай є значно нижчою за ринкову. І вже після такої операції зможуть повністю приватизувати квадратні метри громади міста. І все б нічого, от тільки у списку зацікавлених – фірми із дуже сумнівною репутацією, заявляють в міській організації УКРОПу. 

ТОВ "Галичина-ІВ" претендує на перший поверх будівлі на вул. Гетьмана Мазепи, 66, площа – 279,2 м кв.

За фірмою "Галичина-ІВ" стоїть сумнозвісна слава. Засновник – депутат міської ради від ВО "Свобода" Василь Скиданчук. За даними прокуратури, оприлюденими ще у 2016, працюючи у КП "ЄРЦ", свободівець та його колега по партії Віктор Синишин укладали договори між цим підприємством і власними фірмами. Таких документів правоохоронці нарахували до півсотні на суму понад 600 тисяч гривень. Втім, у суді обидвоє свободівців заявили, що не винні.

ТОВ "Торговий сервіс" наклав око на приміщення на Дністровській, 5. Це частина ринку, площею 1612,8 м кв.

ТОВ "Торговий сервіс" виникло на початку 90-х. Із розпадом Союзу Івано-Франківський міськвиконком передав міський продуктовий ринок на баланс облспоживспілки. А та віддала базар в оренду ТОВ "Торговий сервіс", фактичним власником якого є місцевий авторитет Ігор Халаменда. На сьогодні власником землі і майнового комплексу на Дністровській, 5 є громада Івано-Франківська. Та схоже, свободівці на наступній сесії намагатимуться виправити таку "помилку".

ТОВ "Карпатська будівельна компанія" претендує на окремі будівлі – 797,9 м кв. на вул. Деповська, 91.

За інформацією "YouControl", керівником і засновником ТОВ "Карпатська будівельна компанія" є Юрій Шелист – екс-депутат Тисменицької районної ради від ВО "Свобода". Фірма вже неодноразово вигравала тендери на Prozorro: робила у місті чимало комунальних об’єктів. Наприклад, баскетбольний майданчик в парку ім. Т. Г. Шевченка, приміщення стадіону "Рух", фасад музичної школи № 2 та багато інших.

ТОВ "Агентство правових технологій" потрібні окремі будівлі на Короля Данила, 48, площа – 342,5 м кв.

Керівником "Агентства правових технологій", як зазначено в Єдиному державному реєстрі, є не хто інший, як відомий франківський медійник, головний редактор інтернет-видання "Галка ІФ" Роман Турій. Засновником ТОВ  і "Галки" є член міськвиконкому за квотою "Свободи" Вадим Войтик.

ПП "Мій дім" претендує на перший поверх приміщення на Угорницькій, 6 а та 6 б, загальна площа – 351,1 м кв.

За даними "YouControl", керівником ПП "Мій дім" є Петрик Олександра Олексіївна. Нагадаємо, членкиня партії "БПП" у 2015 році очолювала міську виборчу комісію.

ТОВ "Комунальні інвестиції" хоче приватизувати перший та другий поверх будівлі на вулиці Військовій, 1, площею 331,1 м кв.

Засновником фірми є ТОВ "Західполіремкомплект" Уляни Павликівської, яка є помічником секретаря міськради Оксани Савчук. Директором ТОВ "Західполіремкомплект" є Ірина Джус, яка також працює бухгалтером у ТОВ "Комунальні інвестиції". Бенефіціаром цієї фірми є саме Оксана Савчук, обрана до міської ради від партії "Свобода". Таку інформацію журналісти оприлюднили ще минулого року, коли зацікавились діяльністю фірми та власне секректаря міськради. Адже дивним чином саме ТОВ "Комунальні інвестиції" отримують численні мільйонні підряди у місті.

На думку укропівців, такий список не є випадковим. Свободівські фірми поспішають за безцінь роздерибанити майно міста. Адже днями Верховна Рада ухвалила ЗУ "Про приватизацію державного майна". Якщо його підпише Президент, усі ці об’єкти продаватимуться на аукціоні.

"Це цинічний грабіж мешканців міста. Чинна влада намагається приватизувати якомога більше об’єктів, адже на аукціоні вони матимуть високу ціну. Ганьба тим депутатам, що підтримають таке рішення", – зазначили депутати від партії "УКРОП".

На правах реклами 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: