fbpx

Прикарпатські медики сходили на прощу до святого Пантелеймона, щоби очиститися від гріхів

Суспільство 17:10, 15.06, 2015

Відбулася IIІ Всеукраїнська проща медичних працівників до храму Святого Пантелеймона у село Шевченкове Галицького району.

Паломництво відбувалося з благословення Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира (Війтишина), з ініціативи Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я та департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Проща розпочалась Літургією, яку очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Йосафат Мощич, у співслужінні чисельного духовенства. Під час прощі владика Йосафат звернувся до медиків та волонтерів, які служать хворим, бідним, немічним, всім тим, хто є беззахисним і потребує такої допомоги, і наголосив, що професія медика є служінням самому Богові, і зазначив, що “Христос – є той, хто приходить, і також ми, які служимо хворим, покликані бути тими, які приходять, які нахиляються, схиляються до тих хворих, нужденних. Ваша праця коштує багато зусиль, але виконуючи її з любові, матимете велику нагороду в Царстві Божому”.

За словами директора департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника: “Медики – це люди, які повністю віддаються своїй роботі, що їх і виснажує. Саме тому їм треба зібратися разом, помолитися. Ми дуже любимо це місце. Ця тисячами років намолена земля єднає нас і заставляє задуматись і над тією долею, яка спіткала Україну, і над тими проблемами, які є в нашій сфері. Проща також є нагодою очистити свою душу та поспілкуватися сам на сам з Господом”. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖГоловний медик області оцінив обсяг хабарів у лікарнях Прикарпаття в 250-400 мільйонів гривень на рік.

Від медиків Прикарпаття храму Святого Пантелеймона вручили ікону, вишиту руками медичних працівників.

Також було нагороджено директора департаменту охорони здоров’я Романа Мельника грамотою “Божою милістю архієпископів митрополитів Івано-Франківської Української Греко-Католицької Церкви “За добру християнську позицію у житті, за щиру жертвенну і невтомну працю для добра і розвитку капеланськомедичного служіння священиків в медичних закладах Івано-Франківської області, за підтримку впровадження проектів капеланства та добру співпрацю та з нагоди проведення ІІІ Всеукраїнської прощі медичних працівників до храму Св. Пантелеймона, приуроченій 150-літньому ювілею від дня народження митрополита Андрея Шептицького”.

У прощі взяли участь сотні медиків з Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської та інших областей України. 

Після Літургії, освячення води та благословення за участю голови комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о. Тараса Рисея відбулися розважання на тему “Як будувати рідну хату” митрополита Андрея Шептицького у медичній сфері Української держави. Проща завершилась Молебнем, мируванням та благословенням мощами.

Як повідомляв КУРС, сьогодні на Прикарпатті медику оголосили підозру в отриманні хабара.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: