fbpx

Прикарпатець сконструював і продає чудернацький велоцикл. ФОТО

Стиль життя 14:04, 03.08, 2018

Іван Герцюк із села Тюдів Косівського району, надихнувшись відео про індійського велорикшу, змайстрував власний велоцикл.

Сьогодні чоловік переплутав п’ятницю з суботою і приїхав на косівський базар продавати свій витвір.

Про це у мережі Фейсбук розповіла журналістка Аліса Мудрицька, яка випадково застала чоловіка на ринку. 

"До нього, як довоєнні люди до літака-кукурузника, підходили поодинокі чоловіки. Кожен водій, що проїжджав поряд, теж обертав голову, аби поглянути на це технічне диво ХХІ сторіччя – триколісний велосипед з бляшаними коляскою і дашком-балдахіном. Пригадався старий анекдот. Поляк вперше побачив автомобіль "Запорожець" і запитує водія: "Пшепрашам. То пан сам скльопав?" На це питання Іван Герцюк з Тюдова може не червоніти, а гордо відповідати: "Так!", – пише Мудрицька.

35-річний чоловік надумав сотворити цей кострубатий експонат після того, як побачив у відео на Youtube індійського велорикшу.

Горянин захотів і собі такий транспорт – самому селом кататися, маму з церкви додому привозити. Каже: "Вулиці у Тюдові довгі".

Цілий місяць чоловік мудрував, приміряв, гнув труби і бляху, клепав, з’єднував деталі, складав докупи готові фрагменти, наводив глянц. І у нього вийшло.

У саморобну коляску, більше схожу на мілкий прямокутний піддон з відкидним заднім бортиком, майстер встановив спеціальне сидіння для одного пасажира. У причепі можна і невеликий багаж перевозити.

"Дев’яносто кіля витримає", – гарантує творець велоцикла.

Пасажира і водія захищає від негоди прямокутний дашок-балдахін, теж із бляхи.

Велоцикл має "державний номер", амортизацію, дзеркала заднього виду, світловідбивачі, болотники, клаксон.

Знайшлося місце і для гаджетів – є спеціальна поличка для мобільника, навушників (щоб відповідати на дзвінки або слухати музику).

Агрегат їздить тюдівськими вулицями вже два тижні.

Добирався чоловік з Тюдова до райцентру (15 км) трохи більш як годину. На базар не потрапив, зате зробив мудрий рекламний хід – приїхав на центральний міський майдан і відразу ж опинився у центрі уваги перехожих, переважно чоловіків.

Іван Герцюк править за велоцикл 10 тисяч гривень, але готовий іти на поступки. Випадкових перехожих цікавить, скільки важить цей агрегат, як він "у береги їде".

"Ця машина не для берегів, а для вулиць, – пояснює їм і мені Іван Герцюк, відтак уточнює. – Для рівнесеньких вулиць. На наших ямах її починає гойдати, смикати, перекоси дуже великі, переднє колесо скрипить, колеса і форкоп швидко гинуть", – чесно зізнається і несвідомо збиває стартову ціну продавець.

Поки що ніхто з тих, кого зацікавив дивовижний агрегат, купувати його не збирається, але деякі чоловіки підкинули майстрові добру ідею – не продавати, а здавати велоцикл в оренду у період Різдвяних свят: "Ми тебе переберемо – будеш нас на Маланку возити".

Іван Герцюк обіцяв подумати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: