fbpx

Прикарпатське повітря науковці визнали найчистішим в Центральній Європі

Суспільство 17:19, 17.07, 2015

Чим дихають прикарпатці, досліджували науковці Прикарпатського національного університету.

Два роки тому науковці уклали Угоду з Європейською екологічною асоціацією. Підписантами стали і румунські науковці – Агентство з охорони навколишнього середовища повіту Марамуреш. Спільно, впродовж двох років, і проводили аналізи повітря на українсько-румунському кордоні, передає Вежа.

Забруднення довкілля Румунії може серйозно вплинути на якість повітря в Україні. 10 років тому в Румунії повіт Марамуреш мав досить великі проблеми щодо якості повітря. Але після вступу до Європейського Союзу, а відтак, дотримання усіх європейських директив нині все змінилося.

Деякі із результатів досліджень для прикарпатців виявились не такими якісними, як ситуація в цілому. У Рожнятівському, Надвірнянському районах та смт. Вигода виявлено концентрацію формальдегіду. Причина – заводи, які виготовляють дерев’яно-стружкову плиту. Однак науковці запевняють, що їх рівень не критичний.

Детальні результати дослідження чистоти повітря на українсько-румунському кордоні науковці опублікують на офіційному сайті проекту. Зараз прикарпатські експерти сподіваються, що якщо вони будуть гідно оцінені Європейською асоціацією, наступним їх кроком стане дослідження ґрунтів та води.

Проект реалізувався за кошти гранту ЄС. Їх виділили у сумі 170 тисяч євро, з яких майже 39 тисяч витрачено, власне, на дослідження повітря в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: