fbpx

Прикарпатське село Камінь приймає школярів з Німеччини

Суспільство 09:59, 24.09, 2018

Українсько-німецька зустріч молоді відбувається цими днями у селі Камінь, що на Рожнятівщині. Це друга частина великого проекту, в рамках якого каменські діти ще навесні відвідали німецьке місто Бамберг.

Протягом трьох днів понад 30 молодих людей будуть знайомитися і ділитися досвідом. 

Ідея такого обміну виникла в громадської організації "Bamberg:UA" і разом з педагогами Каменської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів стала можливою. До організації міжнародного проекту також долучилася "Молода Просвіта Прикарпаття" при підтримці Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА.

Програма розпочалася з вітального концерту місцевих аматорських колективів, родзинкою якого був відомий гурт "Сусіди". Школярі декламували напам’ять вірші як українськю, так і німецькою мовами, демонстрували відеопрезентації про свій край. 

Як зазначила директорка місцевої школи Надія Полицька, подія такого масштабу вперше відбувається у Камені. Мешканці села радо відкрили свої двері для приїжджих, які проживатимуть у сім’ях та ближче знайомитимуться з українським
побутом. Місцеві ґаздині продемонструють свої кулінарні вміння на відкритому майстер-класі та приготують традиційні місцеві страви для гостей.

Голова "Молодої Просвіта Прикарпаття" Євгенія Бардяк переконана, що проект має важливе значення для розвитку села. Це не просто взаємні візити і знайомство з культурою, традиціями, а й перспектива активізації громади. Молодь повинна скористатися можливістю та не проґавити шанс реалізувати запозичені в німецьких колег ідеї.

"Цей обмін може перерости у довготривалу співпрацю через вибудувані комунікаційні мости між людьми з різних країн", – каже Євгенія.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: