fbpx

Прикарпатські чорнобильці просять облраду поставити пам'ятник ліквідаторам у зоні відчуження

Суспільство 08:24, 06.05, 2016

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я розглянули звернення Івано-Франківського громадського об’єднання "Прикарпатбат Чорнобиль" щоби виділити кошти на пам'ятник у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Командир батальйону ліквідаторів Ярослав Олійник запропонував встановити пам’ятний знак на місці дислокації Івано-Франківського протипожежного батальйону, сформованого спеціально для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

"Перші 59 бійців з Прикарпаття брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з перших днів травня. Більше 600 тисяч солдатів з усієї України разом із нами брали участь у тих подіях. Загалом Чорнобиль пройшли більше 3700 прикарпатців. 251 чоловіка вже немає з нами", – розповів Ярослав Олійник. 

За його словами, нещодавно 15 прикарпатців відвідали місце, де в ті дні розташовувалася бригада. І були шоковані пусткою, яка запанувала "в зоні". 

"Вперше за 30 років ми поїхали в зону, туди, де дислокувалася наша бригада. Зараз там пустир. Нема жодної згадки про тих людей, жодного вказівника. Вважаю, що наше Прикарпаття може виступити ініціатором встановлення там пам’ятного знаку. Звернутися до трьох міністерств від облради і запропонувати, щоби там поставити пам’ятний знак тим, хто помер, і тим, хто ще живий. Хрест, стенд із прізвищами, розбити пару клумб…" – так бачить вшанування пам'яті чорнобильців Ярослав Олійник. 

Голова комісії Манолій Піцуряк запропонував підтримати ініціативу після того, як "Прикарпатбат Чорнобиль" визначиться із тим, яким має бути пам'ятник і скільки він може коштувати. 

Комісія одноголосно підтримала звернення і рекомендувала Департаментам фінансів, соцполітики, архітектури і будівництва ОДА вишукати можливість для вирішення питання. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: