fbpx

Прикарпатські Діди Морози змушені сплачувати податки

Економіка 17:39, 19.12, 2014

Оподаткування винагороди Діда Мороза і Снігуроньки та інших казкових персонажів під час святкування Нового року і Різдвяних свят здійснюється згідно з нормами Податкового кодексу.

Про це повідомляє інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області.

Сплата податку залежить від статусу цих громадян – чи то здійснюється діяльність як приватним підприємцем, чи то громадянин працює за цивільним договором з іншими платниками податків, чи надає послуги без державної реєстрації самостійно. У разі надання таких послуг у межах підприємницької діяльності податок сплачується в залежності від обраної системи оподаткування. Новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах або беруть участь у театралізованих виставах, що тривають напередодні і під час зимових канікул, що організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, отримають свій заробіток за мінусом податку. Адже згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу України "Податок на доходи фізичних осіб" податкові агенти (хто виплачує дохід) зобов’язані утримати податок та перерахувати його до бюджету.

Також такі суми виплаченого доходу повинні зазначатися у формі №1ДФ за ознакою доходу "01". У разі отримання доходів такі казкові герої після свят зобов’язані завітати до податкової служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% та/або 17% в залежності від розміру доходу. Слід зазначити, що продаж найпопулярнішого новорічного товару серед населення – ялинок оподатковується за такими ж правилами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: