fbpx

Прикарпатські екологи почали рейдові перевірки торгівлі рослинами, занесеними до Червоної книги України

Суспільство 17:01, 05.02, 2016

Тепла погода сприяє передчасному розцвітанню першоцвітів, у зв'язку з чим Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області розпочала рейдові перевірки збору, перевезення та торгівлі рослинами, занесеними до Червоної книги України.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища обстежують місця зростання першоцвітів, перш за все території об’єктів природно-заповідного фонду, працюють на шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, а також закликає  громадян не купувати підсніжники. Екологи нагадують про відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачену статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладання штрафу на громадян до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого.

Постанова КМУ від 07.11.2012 р. №1030 визначає компенсацію за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 грн за кожну трав'янисту рослину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: