fbpx

Прикарпатські енергетики відновили роботу комп’ютерів після кібератаки

Суспільство 09:50, 12.01, 2016

У ПАТ "Прикарпаттяобленерго" вдалося відновити роботу персональних комп'ютерів, локальної мережі та програмних продуктів після хакерської атаки, яка мала місце 23 грудня.

Нагадаємо, що цього дня відбулась хакерська атака на комп’ютерну мережу компанії з несанкціонованим втручанням в роботу систем контролю та управління об’єктів електромереж. В результаті було знеструмлено 27 підстанцій 35-110 кВ, без електропостачання залишились 103 населених пункти повністю і 186 – частково. Для недопущення повторних відключень довелося вивести з роботи системи дистанційного управління. Енергопостачання енергетикам вдалось відновити у короткий термін, незважаючи на те, що бригадам доводилось працювати в ручному режимі.

Внаслідок прояву дії шкідливого програмного коду була паралізована робота компанії в цілому, зокрема: були виведені з ладу деякі сервера та персональні комп’ютери. Для запобігання подальшого розповсюдження вірусу було здійснено ряд термінових заходів, повідомляє прес-служба "Прикарпаттяобленерго".

Енергетики стурбовані, адже ця аварійна ситуація показала недосконалість існуючих систем інформаційної безпеки енергопостачальних компаній.

"Для того, щоб програмні продукти та бази даних енергокомпаній стали надійно захищені, необхідні величезні кошти,  говорить технічний директор Олег Сеник. – У зв’язку із цим ми звернулися листом у Міністерство енергетики та вугільної промисловості та  з відповідним клопотанням до НКРЕКП щодо включення до інвестиційних програм енергопостачальних компаній відповідних обсягів коштів для фінансування заходів з облаштування таких систем інформаційної безпеки, які були б здатні забезпечити надійний захист інформаційних систем енергетичних підприємств, які є стратегічно важливими для держави".

Наразі у компанії відновлено роботу персональних комп’ютерів (робочих станцій), локальної мережі, програмних продуктів. Обмеженим є тільки доступ до Інтернет-мережі. Також тривають роботи з налаштування корпоративної антивірусної системи, міжмережевого екрану та вживаються інші заходи з безпеки.

"Зараз ми працюємо із консультантами  спеціалістами із захисту від несанкціонованого втручання і всі наші зусилля та знання направлені на оновлення та модернізацію безпеки комп’ютерної системи підприємства",  наголошує директор з IT та розвитку Ольга Семенчук.

Без відповіді залишається питання, звідки був запущений вірус і хто виступив у ролі кіберхакера. На думку енергетиків, це питання компетентності фахівців інших служб. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: