fbpx

Краєзнавці хочуть довести, що перший у світі пам'ятник Шевченку був встановлений на Прикарпатті

Наша історія 12:12, 13.01, 2015

Прикарпатські дослідники хочуть довести світові, що й перший пам’ятний знак Шевченкові був встановлений на Прикарпатті, на Сокільській скелі, біля села Тюдова.

Про такий намір розповів голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор центру туризму і краєзнавства Михайло Косило, передає КУРС із посиланням на ОДТРК "Карпати".

"Будемо вести дослідницьку роботу і доводити світові, що перший пам'ятний знак Шевченкові був встановлений на Прикарпатті, на Сокільській скелі біля села Тюдова, де і зараз є пам'ятник, відновлений і встановлений 1990 року. Наш дослідник Володимир Полєк, наш корифей Богдан Лепкий, народний поет Дмитро Осічний, наші дослідники Арсенич, Гаврилів схиляються до думки, що все-таки пам'ятний знак, який був встановлений, очевидно, 1862 року в селі Тюдові, можна розглядати як перший пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. А він є першим в Україні і в світі, але це треба довести… А наразі в нас на Івано-Франківщині найстаріший пам'ятник – це побудований 1911 року в селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради і селі Надіїв Долинського району, в якому пам'ятник встановлено 1912 року і він изберігся до цього часу в гарному вигляді", – зазначив Михайло Косило.

Як повідомляв КУРС, Прикарпаття увійшло до Книги рекордів України як область, де найбільша кількість пам'ятників Тарасові Шевченку. Відомості про ці 211 пам'ятників зібрано в ілюстрованому довіднику, підготовленому науковцями та краєзнавцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: