fbpx

Прикарпатські курсанти відзначили День слов’янської писемності й культури

Суспільство 12:07, 26.05, 2015

На Прикарпатському факультеті Національної академії внутрішніх справ відбувся круглий стіл, присвячений Дню слов’янської писемності й культури, у якому взяли участь викладачі, курсанти та студенти факультету.

Доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Василь Бойчук розповів, що ініціатива проведення такого заходу належить керівнику факультету, полковнику міліції Вікторії Вовк

"На нашому факультеті велику увагу приділяють гуманітарній підготовці майбутніх працівників міліції, слідчих та правознавців. Лінгвістика і право мають дуже багато спільного: скажімо, проблеми нормативності, ефективного спілкування, бо важко уявити собі слідчого, який не володіє мовою. Та й загалом, працівник міліції повинен ефективно спілкуватися і з різними верствами населення, і з колегами, щоб досягти своїх цілей", – каже Василь Бойчук.

Він наголошує, що сучасні курсанти, та й студентство загалом, більше орієнтуються на романо-германські мови – англійську, німецьку, французьку. А слов’янські мови залишаються осторонь. Тому основний акцент заходу було зроблено на те, щоб курсанти не тільки зрозуміли лінгвістичні особливості слов’янських мов, а почули живу бесіду і відчули, наскільки слов’янські мови є красивими.

Перед курсантами та студентами Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ виступив доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янських мов Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Микола Лесюк. Перед початком проведення круглого столу він зауважив, що розповідатиме про українську мову на тлі інших слов’янських мов. 

"Такі заходи важливі не тільки для юристів. Ми поговоримо про праслов’янську мову, про походження слов’янських мов, про їхні спільні і відмінні риси, про особливості кожної мови”, – наголосив Микола Лесюк.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: