Прикарпатські правоохоронці вшанували учасників бойових дій на території інших держав ФОТО
субота, 18 серпня

Прикарпатські правоохоронці вшанували учасників бойових дій на території інших держав. ФОТО

Сьогодні, напередодні відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан, прикарпатські правоохоронці зібралися на поминальне віче у парку Воїнів-інтернаціоналістів та поклали квіти до пам’ятника загиблим.
Зображення 1 / 6 Використовуйте клавіші для перегляду

Захід розпочав голова ветеранської організації ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ  полковник міліції у відставці, учасник війни в Афганістані Володимир Коваленко.

"День вшанування учасників бойових дій на території інших держав – це вияв поваги до воїнів, які у мирний час виконували службовий обов’язок. Більшість із нас тут – це афганці. Але й багато тих, хто пройшов горнило теперішньої війни. Бо це війна, але за нашу незалежну Україну. Дуже прикро, що зараз, у мирний час, гинуть молоді хлопці. І сьогодні ми усі разом зібралися, щоб згадати полеглих і вшанувати живих. Уже 29-та річниця, як вивели війська з Афганістану. Як летить час. Ми уже сивочолі, у декого вже є внуки, правнуки, але в душі залишаються ті моменти і ті події, які ми пережили. Отаке спілкування, зустріч – це для нас головне",  сказав Коваленко.

Привітати учасників бойових дій та покласти квіти полеглим прийшов начальник поліції Івано-Франківщини Віктор Шкутов, передає Сектор комунікації ГУНП в Івано-Франківській області.

"29 років минуло, відколи нарешті поставили крапку і за наслідками Женевської конвенції війська були виведені з Афганістану. Ви є зразком вірності Присязі у  виконанні службових обов’язків. На вас повинна рівнятися молодь, тому що, коли було потрібно, ви не задумуючись взяли зброю. На жаль, мало залишилося в строю, але велика вдячність і повага живим за мужність. Ми з вами постійно спілкуємося, підтримуємо дружні стосунки. Бажаю усім родинного тепла і довгих років життя під мирним небом України. Схиляємо голови за загиблими. Вічна їм пам'ять, а наш обов’язок – піклуватися про їхні родини та допомагати", – зазначив Шкутов.  

Відтак усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять про полеглих.

Спогадами про ті роки та своїх друзів поділився учасник афганської війни полковник міліції у відставці Василь Лупич:

"Я служив у другому парашутно-десантному батальйоні. У 83-му році демобілізувався. Хочу сказати, що служба була, як на війні. Але я радий, що нас постійно збирають, щоб відзначити ці пам’ятні дати, і я вдячний керівництву поліції і ветеранській нашій організації за повагу і можливість зустрітися і поспілкуватися. Усім нашим ветеранам-інтернаціоналістам бажаю міцного здоров’я, особистого щастя і не падати духом, бути потрібними людям і родині". 

Ще один учасник бойових дій у Афганістані полковник міліції у відставці Василь Станчак  також привітав побратимів, побажав здоров’я кожному і поділився спогадами:

"У 1979 році я 18-річним хлопцем, після навчань у сержантській школі, у складі 149-го гвардійського  полку, який був сформований у Мукачево, разом з технікою, з особовим складом, були погружені на платформи, і 28 грудня в районі Термезу через понтонні мости ми перейшли границю тодішнього Радянського Союзу. Давно це було, але постійно згадується". 

Пройшли роки, а учасники бойових дій діляться  спогадами, і вони особливі, бо про війну.

КОМЕНТУВАТИ