fbpx

Прикарпатській гімназії присвоїли ім’я науковця Ігоря Андрухіва

Суспільство 14:19, 18.09, 2018

Прикарпатській гімназії на Калущині присвоїли ім’я науковця, автора посібників з історії України та християнської етики Ігоря Адрухіва.

У селі Перевозець Войнилівської ОТГ Калуського району відбулося відкриття гімназії імені Ігоря Адрухіва та посвячення меморіальної дошки пам’яті науковця.

"Ми вшановуємо людину, яка народилася в селі Перевозець та прославила не лише своє село, не тільки нашу область, а й усю державу. Тому рішенням сесії селищної ради Войнилівської ОТГ було вирішено присвоїти нашій гімназії ім’я Ігоря Андрухіва.

Донедавна у селі діяла школа I-II ступенів, а у січні 2018 року її було перейменовано на гімназію. Ігор Адрухів часто бував у селі, піклувався про школу, привозив історичну літературу, а також підручники з християнської етики. Адже він був серед тих людей, які впровадили в школах вивчення курсу цього предмета", – розповідає директор гімназії Віра Яцущак.

На цей час в гімназії навчається 126 учнів.

Син Ігоря Адрухіва Олег пригадує, як його татові, який і сам колись навчався в школі в селі Перевозець, пророкували, як і багатьом іншим сільським дітям, пасти корову та працювати на землі. Проте хлопець, який ніколи не цурався простої роботи, вперто йшов до науки, став єдиним доктором наук з цього населеного пункту.

Дату відкриття меморіальної дошки Ігоря Адрухіва обрали не випадково. Саме 17 вересня 1939 року на Західну Україну прийшли московські окупанти, які знущалися з українського народу, провадили тотальну радянізацію.

Доктор історичних наук, професор, завідувач відділу Інституту історії України НАНУ Олександр Лисенко каже: "Ігор Андрухів відрізнявся від багатьох інших колег несамовитою працездатністю і вмінням виокремлювати головне. Він працював дуже багато. Проблематика Другої світової війни, українського визвольного руху, історія релігії і церкви – це були три основні напрями, в яких він досяг найбільших успіхів".

Ігор Андрухів був одним із засновників культурно-наукового товариства "Рух", яке в кінці 80-х – на початку 90-х активно сприяло здобуттю незалежності України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: