fbpx

Прикарпатський нардеп вимагає від ГПУ притягнути до відповідальності винних в низькій якості газу

Політика 19:01, 06.11, 2015

Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко звернувся із запитом до Генеральної прокуратури, в якому наголошує на тому, що Кабмін, Міненерго та Мінекономрозвитку зволікають в перегляді стандартів якості природного газу .

Юрій Дерев'янко вимагає від ГПУ притягнути до відповідальності винних в низькій якості газу

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Дерев'янко зазначає, що на сьогоднішній день згідно з ГОСТ 5542-87  від 16 квітня 1987 року середньозважена нижня теплота згоряння природного газу, що подається споживачам, повинна бути не нижче 7600 ккал/куб. м. 

"Натомість в країнах Європейського Союзу, до рівня та стандартів життя яких прагне Україна, якісні показники горіння природного газу для потреб населення є значно вищими ніж в Україні", — зазначає депутат.

Він підкреслив, що загалом європейці отримують газ із середньою калорійністю 9600 ккал/м3, що на 30% вище, ніж українські норми.

"Таким чином, якісні показники горіння природного газу для потреб населення в Україні є меншими за мінімальні вимоги до аналогічного товару в країнах Європи", — сказав Дерев'янко.

"Населення України платить за ринковими європейськими цінами за низькоякісний продукт з домішками, який абсолютно не відповідає стандартам якості в Європі", — обурився парламентар. 
Депутат нагадав, що згідно з міжнародними зобов"язаннями, покладених на Україну відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, наша держава зобов"язана здійснювати співробітництво в рамках європейських та міжнародних органів стандартизації в енергетичній сфері.

"На превеликий жаль, вже понад 30 років ми керуємось радянськими стандартами, які не переглядались та які не відповідають європейським вимогам до якісних показників природного газу", — сказав Дерев'янко.

"Така бездіяльність Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо нездійснення перегляду стандартів якості газу майже тридцятирічної давності, призводить до тотального порушення прав споживачів, які фактично платять кошти за необгрунтованими тарифами за постачання неякісного газу", — підкреслив депутат.

Дерев'янко просить Генпрокуратуру перевірити факти, викладені у даному депутатському запиті, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.Нардеп також хоче, щоб ГПУ взяла під особистий контроль вирішення порушеного у зверненні питання.

Нагадаємо, законопроект 3248 нардепів Дерев'янка та Суслової "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про ринок природного газу" щодо відповідності якості природного газу європейським стандартам" профільний комітет рекомендував парламенту відхилити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: