fbpx

Прикарпатський національний університет – 4-ий у рейтингу прозорості серед ВНЗ України

Суспільство 14:59, 06.09, 2016

Інформаційно-аналітичний портал "Вища освіта" 2 вересня 2016 року опублікував на своєму сайті результати щорічного Рейтингу прозорості університетів України, який підготував аналітичний центр CEDOS.

Рейтинг показує, наскільки університети готові бути відкритими та інформувати студентів і викладачів, а також широку громадськість про свою політику через власні сайти. Відкритість інформації є необхідною умовою для усвідомленого вибору абітурієнтів, студентів та викладачів. Як показало всеукраїнське опитування, цьогоріч для більшості абітурієнтів саме сайти ВНЗ стали джерелом інформації про університет, пише КУРС з посиланням на прес-службу ПНУ імені Василя Стефаника.

Протягом 6 місяців поточного року (лютий-липень) аналітичний центр CEDOS проводив моніторинг сайтів 186 університетів, аби дізнатись, які університети є найбільш прозорими і відкритими та найбільше дбають про поінформованість своїх вступників, студентів та викладачів.

У 186 університетах, які охопив рейтинг, навчається 1,25 млн студентів, тобто понад 91% усіх студентів в Україні. Понад 40 показників, які вимірювались за попередньо апробованою методикою, були об’єднані у 6 груп: адміністративна (24%), фінансова прозорість (10%), стратегічний план розвитку (10%), інформація про можливості працевлаштування для випускників (8%), інформація про можливості міжнародного обміну (8%) та найголовніше – інформування про зміст навчальних програм (40%). Доступність цих даних була виміряна за 100-бальною шкалою. За результатами моніторингу було складено Рейтинг прозорості, який дозволив виокремити найкращі практики серед українських університетів.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника вже другий рік поспіль входить у ТОП-10 щорічного рейтингу прозорості університетів України. Цьогоріч за результатами Рейтингу Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника посів четверте місце (65,4 бали). Варто зазначити, що рейтинг 2016 року охопив усі державні та комунальні університети, інститути та академії. 

Дослідження здійснювалося в рамках проекту "Ініціативи з розвитку українських аналітичних центрів" Міжнародного фонду "Відродження" (IRF) у співпраці з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF), за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

З інтерактивною таблицею результатів рейтингу, детальним описом та методологією можна ознайомитись он-лайн за посиланням >>>

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: