fbpx

Прикарпатський поет Олег Лишега потрапив до реанімації. Реквізити для допомоги

Суспільство 16:25, 15.12, 2014

Прикарпатський поет Олег Лишега потрапив до реанімації у Києві. Лікарі встановили діагноз – двостороння пневмонія.

Поет Вано Крюгер повідомив цю новину на своїй сторінці у Facebook із проханням допомогти коштами на лікування, пише Zaxid.net.

Олег Лишега – український поет, драматург та перекладач. У 2000 році Лишега та Джеймс Брасфілд одержали нагороду ПЕН-клубу за переклад англійською мовою збірки "Вибрані вірші Олега Лишеги" (англ. The selected poems of Oleh Lysheha). Книга Лишеги "Друже Лі Бо, брате Ду Фу" в 2010 році увійшла до довгого списку премії української служби ВВС "Книга року".

Сам Лишега відносить себе до поетичної традиції, що визначається іменами Івана Франка та Богдана-Ігоря Антонича.

Тарас Прохасько, відкривши своєю розмовою з Лишегою серію діалогів з представниками сучасної української літератури під назвою "Інший формат", зазначав: "Ніколи перед тим не бачив поета, який балакає поетичніше, ніж пише вірші".

Лишега перекладав українською твори Томаса Стернза Еліота, Езри Паунда, Девіда Герберта Лоуренса, Марка Твена, М. Лаурі, Генрі Девіда Торо, Сильвії Плат, Роберта Пенна Воррена та Джона Кітса.

На початку 1990-х років Лишега почав займаєтися дерев’яною скульптурою. Лишега вважає, що "Поезія живе у різних формах, і література – це далеко не абсолют поезії. Поезія може жити усюди, зокрема і в скульптурі. На відміну від живопису, який потребує денного світла та тіні, скульптура є продуктом ночі і найбільше наближена до музики. Різьбярство – це алхімія дерева, це алхімія запаху, кольору й навіть слова".

У 1993 році за свої скульптурні роботи отримав диплом ІІІ Міжнародної бієналє "Імпреза", яка проходила в Івано-Франківську.

Є автором збірок "Великий міст", "Снігові та вогню", п’єси "Друже Лі Бо, брате Ду Фу", есеїв "Флейта землі і флейта неба" та "Adamo et Diana" та багатьох інших.

Реквізити для допомоги: картка Приватбанку 5211537340846422 Оксана Лишега

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: