fbpx

Прикарпатський санаторій "Смерічка" подрібнив майже 700 тисяч гривень, щоб не проводити тендер

Суспільство 12:44, 27.01, 2018

Наприкінці року ворохтянський кістково-туберкульозний санаторій "Смерічка" подрібнив 677,5 тис. грн на допорогові суми, щоб без тендеру купити кам’яне вугілля у підприємця з Рівненщини.

Обласний санаторій "Смерічка" з 26 до 28 грудня уклав чотири договори на закупівлю кам’яного вугілля. Всі договори керівник санаторію Михайло Косило уклав на допорогові суми з фізичною особою-підприємцем Мельником Леонідом Миколайовичем на загальну суму 677 560 грн. 

1

28 грудня санаторій "Смерічка" повністю розрахувався з постачальником за всіма договорами і накладними. Накладні підписували у ті ж дні, коди укладали договори.

До речі, Михайло Косило виконує обов’язки директора санаторію з 31 жовтня минулого року. Підставою скандального звільнення його попередника Романа Мисюги став лист з обласної Держаудитслужби, дві догани та протокол із засідання профспілкового комітету. До того Косило був заступником директора санаторію.

Жодна з цих закупівель не була внесена в річний план закупівель на сайті ProZorro, як передбачено ст. 4 ЗУ "Про публічні закувлі".

До речі, у річному плані лише дві закупівлі:

2

У лютому 2017 року санаторій відповідно до плану закупив на відкритих торгах буре вугілля на суму 852 000 гривень у ПП "Енергозахід". Втім 27 грудня продовжив термін дії договору до 15 березня (на суму менше 20% від договору 2017 року).

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, ФО Мельник Леонід Миколайович зареєстрований у місті Радивилові Рівненської області. "Співпрацю" з санаторієм розпочав наприкінці 2017 року із подрібнень закупівель поза річним планом.

Нагадаємо, порушення законодавства про закупівлі, відповідно до ст. 164-14 КпАП, карається штрафом від 11 900 грн до 17 000 грн. Повторне порушення, вчинене протягом року, – до 25 тис. грн.

*Робота аналітиків оплачена за підтримки наших європейських партнерів. Для створення цього матеріалу не витрачено жодної бюджетної гривні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО "Антикорупційна платформа". Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: