fbpx

Прикарпатський студент став делегатом 80-ої Міжнародної сесії Європейського молодіжного парламенту

Суспільство 13:11, 02.09, 2015

Студент-магістр Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Гасюк став делегатом 80-ої Міжнародної сесії Європейського молодіжного парламенту.

За результатами національної відбіркової конференції організації "Європейський молодіжний парламент – Україна", що відбулася нещодавно в Луцьку, Гасюк Михайло, студент-магістр фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, став одним із 7 представників української делегації на 80-ій Міжнародній сесії Європейського молодіжного парламенту (ЄМП), яка відбудеться в листопаді 2015 року в місті Лейпциг (Німеччина).

Відбіркова сесія в Луцьку тривала 5 днів, протягом яких делегати з України та країн Європейського Союзу розглядали специфічні проблемні завдання для сучасної Європи, сформувавши тематичні комітети на зразок подібних комітетів у Європарламенті. Студент-магістр ПНУ імені Василя Стефаника Михайло Гасюк мав можливість працювати в комітеті LIBE (Liberty, Justice and Home affairs) – комітет з питань свободи, правосуддя та внутрішніх справ. У рамках роботи комітету було порушено проблему безпеки приватної інформації у web-пошукових системах, а також покладання відповідальності за обробку приватних даних на користувачів, пошукові системи та інтернет- сайти. За результатами Генеральної Асамблеї ЄМП резолюція комітету пройшла голосування переважаючою більшістю голосів.

"Це були 5 днів, що подарували мені безцінний досвід, практику англійської мови, багато нових друзів з усього світу і, звісно, перспективу для подорожей в рамках проекту ЄМП. Рекомендую усім молодим людям випробувати себе і подавати заявки на участь у наступних сесіях "Європейського молодіжного парламенту-Україна". Все, що потрібно, – це власна позиція, вміння висловити свою думку і знання англійської. Всього іншого вас тут навчать",  ділиться враженнями  Михайло Гасюк.

Читати також: Провідні інвестори зацікавились розробками студента Прикарпатського університету

Європейський молодіжний парламент (ЄМП) було засновано у 1987 році як пан’європейський проект для шкіл з метою поширення та пропагування ідеї єдиної Європи та європейського громадянства. Протягом останніх 20 років організація пройшла процес зростання та розширення; сьогодні її робота базується на діяльності 37 національних комітетів у європейських країнах. Європейський молодіжний парламент успішно функціонує в країнах-членах Європейського Союзу, а також у сусідніх з ЄС країнах. Тричі на рік ЄМП проводить міжнародні сесії, які збирають понад 250 молодих людей віком від 16 до 22 років з усієї Європи. Також щороку національні комітети ЄМП проводять десятки національних і регіональних сесій та форумів. Європейський молодіжний парламент сприяє отриманню молодими людьми унікального навчального досвіду.

Міжнародна молодіжна громадська організація "Європейський молодіжний парламент – Україна" (ЄМП-Україна) представляє один із 37 національних комітетів ЄМП. Організація, зареєстрована Міністерством юстиції України від 18 лютого 2002 року, є повноправним учасником процесу розвитку громадянського суспільства в Україні. Де факто, ЄМП-Україна успішно функціонує в Україні з 2000 року, залучаючи українську молодь до діяльності однієї із найбільших європейських платформ для дебатів, міжкультурних зустрічей, освіти та обміну ідеями між молодими європейцями. Щороку "Європейський молодіжний парламент-Україна" проводить Національну відбіркову конференцію, за результатами якої обираються делегати, які представляють Україну на міжнародних та регіональних сесіях ЄМП у Європі.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: