fbpx

Прикарпатський університет отримає 90 тисяч євро на розвиток потенціалу вищої освіти

Суспільство 12:03, 21.11, 2017

Вперше за часи української незалежності Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника отримав честь бути грандхолдером великої грантової програми у рамках програми Еразмус+.

Прикарпатський університет переміг у грантовій програмі із проектом "MoPED – Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання".

"Це велика перемога університетської освіти України. Водночас це величезна відповідальність. Ми маємо сформувати добру грантову біографію і досьє, щоб інші українські університети могли брати участь у програмі в майбутньому", – повідомив сьогодні на прес-конференції ректор університету Ігор Цепенда.

Грант буде спрямований на реалізацію нової вищої освіти. У рамках гранту будуть не тільки проведені конференції і круглі столи, а й вироблені конкретні методики. Робота охопить багато граней української освіти, і вона стане основою для концепції нової педагогічної освіти.

Любов Зінюк, начальник відділу управління проектами університету – координатор проекту, зазначила, що проект присвячений модернізації освіти у вищих навчальних закладах.

"Крім нашого університету, участь у проекті братимуть ще 5 педагогічних вишів України та 3 іноземні. Основне завдання – модернізувати навчальні плани педагогічних вузів України. Ми крокуємо разом з реформами, які йдуть у середній школі. Наші викладачі, майбутні вчителі зможуть отримати цифрові й інформаційні компетенції, які будуть розроблені на основі європейського досвіду",  розповіла Зінюк.

Проект триватиме 3 роки. Будуть розроблені 18 сучасних курсів з методики викладання. Прикарпатський університет має розробити методики з трьох дисциплін. 

Під час реалізації гранту будуть проведені тренінги для 450 викладачів.

"На першому етапі наші викладачі їхатимуть в ЄС, на другому – спеціалісти з ЄС приїжджатимуть сюди і проводитимуть тренінги в Україні. Третій етап – викладачі, які пройдуть попередні етапи, проведуть тренінги для своїх колег",  наголосила Любов Зінюк.

Важливий компонент – створення мережі і посилення співпраці між вузами, вчителями шкіл, різними асоціаціями.

"Дуже часто у нас буває брак коштів і ми не можемо ефективно працювати з європейськими партнерами. А цей проект покриває ці витрати", – сказала Зінюк.

Загальний бюджет проекту – 900 тисяч євро. Українські партнери отримають приблизно по 90 тисяч євро на 3 роки. Оскільки Прикарпатський університет грантоотримувач, ці кошти прийдуть на рахунок університету. Кошти отримуватимуть у три транші, перший – 50%, другий – 40% і третій – 10% в отриманні і використанні валютних коштів. 

Після отримання коштів ПНУ розподіялиме їх між європейськми і українськими парнерами проекту.

Любов Зінюк зазначила, що протягом кількох місяців університет спільно з державою працювали над системою переказу валютних коштів для європейських і українських партнерів.

"Це був справжній виклик для університету, Нацбанку. Вперше в історії України університет отримав право розпоряджатися коштами ЄС. Для університету фактично зроблена "зелена вулиця" у отриманні і розпорядженні валютними коштами,  підсумував Ігор Цепенда.

Довідково: Напрям Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) є окремим компонентом міжнародного виміру програми Еразмус+, за яким Європейський Союз надає підтримку проведення реформ у сфері вищої освіти. В рамках трьох конкурсів у період з 2014 р. до 2017 року Програми Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти від України було подано 355 проектів, з яких 24 проект відібрано до фінансування. 68 вищі навчальні заклади України є партнерами таких проектів, з яких 1 є координатором-грантоотримувачем. Сума виділених грантів Європейським Союзом на партнерства проектів складає більш як 15 млн євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: