fbpx

Прикарпатський університет подарував школярам "Світ грошей"

Суспільство 16:08, 23.01, 2019

Авторський колектив викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника презентував сьогодні україномовне видання з фінансової грамотності для дітей і підлітків "Світ грошей".

Презентацію провели в Івано-Франківському академічному ліцеї-інтернаті Івано-Франківської обласної ради для обдарованих дітей із сільської місцевості, передає прес-служба ПНУ.

"Цей проект є міжнародним, оскільки Прикарпатський національний  університет отримав авторське право на видання цієї книжки в Україні. Наші викладачі попрацювали над тим, щоби адаптувати його до українських реалій. У цьому виданні міститься і історія українських грошей, починаючи від найдавніших часів і до нині, а також в ній відображені і сьогоднішні реалії. Весь матеріал подано в цікавій та доступній формі. Спільно з Кредобанком, який втілює програму "Читаймо разом з дітьми", ми реалізували цей проект", – розповів ректор Ігор Цепенда.

Він також зазначив, що подібні збірники вже вийшли у Польщі та в Ізраїлі. Автор ідеї проекту – почесний консул України в Жешуві Єжи Кшановський. Наразі видано 1000 примірників україномовного видання, і всі їх передадуть в школи. Загалом вартість проекту становить близько 90 тисяч грн.

Під час презентації ректор університету Ігор Цепенда також поділився планами щодо розвитку цього проекту. Він зазначив, що  наступним кроком буде розробка комп’ютерної гри, яка буде присвячена саме цій темі. За основу гри буде взята книга. Таким чином, діти зможуть, проходячи всі етапи, зрозуміти, що таке гроші в їхньому житті і як ними правильно розпоряджатися.

Під час презентації виступив заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба. Він підкреслив, що ця книга стане для них добрим помічником у повсякденному житті.

"Наразі в Україні відбувається реформа нової української школи. Ми маємо на меті дати нашим учням нові компетентності, які допоможуть їм в дорослому житті. Однією із них є фінансова грамотність. Тобто наші учні мають чітко розуміти, що таке гроші, як планувати бюджет, як планувати витрати та доходи, адже вже за декілька років вони будуть ставати дорослими і розбудовувати  нашу державу",  – сказав Роман Греба.

Заступник міністра також зазначив, що книга авторського колективу Прикарпатського університету "Світ грошей" може бути використана у шкільній програмі після отримання грифу Міністерства освіти і науки України.

На завершення презентації усі старшокласники отримали у подарунок перші примірники україномовного видання "Світ грошей".

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: